Egy vezetőnek korántsem kell mindenhez, minden kolléga szakterületéhez értenie, s ez a fajta nem tudás nem minősül hibának. A vezetőknek a vezetéshez, a kommunikációhoz és az emberek irányításához, a többfeladatos és -projektes működéshez, az erőforrás-elosztáshoz kell nagyon értenie - hangsúlyozza a szakember.
Az angolszász kultúrában a hibát tanulási felületnek tartják, tehát lehetőségnek arra, hogy elemezzék, és a tanulságok mentén legközelebb hasonló hibát ne kövessenek el. A magyar megközelítés ellenben az, hogy semmi esetre se derüljön fény a fiaskóra. A baki bármily kicsi is, de később felróható. Észrevehető a két megközelítés közötti különbség, amely többek között a bizalomról szól - emeli ki Németh Gergely.
Nálunk az is terhelő lehet, ha valakiről kiderül, hogy réges-régen elkövetett egy hibát, ugyanis a fiaskó miatt még évekkel később is alkalmatlan vezetőnek tarthatják. Pedig ha az adott vezető vette a fáradságot és levonta a tanulságokat, akkor többnek, értékesebbnek, jobb irányítónak kell ma lennie, mint az ominózus eset előtt, számol be a Világgazdaság.