2p

Nem szívesen beszélnek itthon a vezetők a saját hibáikról, a főnöki tévedés, a hiba tabutémának számít. Németh Gergely, a Corporate Values Kft. szervezetpszichológusa szerint ennek oka, hogy itthon a vezető vállát a tévedhetetlenség és a mindentudás terhe nyomja, írja a Világgazdaság.

Egy vezetőnek korántsem kell mindenhez, minden kolléga szakterületéhez értenie, s ez a fajta nem tudás nem minősül hibának. A vezetőknek a vezetéshez, a kommunikációhoz és az emberek irányításához, a többfeladatos és -projektes működéshez, az erőforrás-elosztáshoz kell nagyon értenie - hangsúlyozza a szakember.

Az angolszász kultúrában a hibát tanulási felületnek tartják, tehát lehetőségnek arra, hogy elemezzék, és a tanulságok mentén legközelebb hasonló hibát ne kövessenek el. A magyar megközelítés ellenben az, hogy semmi esetre se derüljön fény a fiaskóra. A baki bármily kicsi is, de később felróható. Észrevehető a két megközelítés közötti különbség, amely többek között a bizalomról szól - emeli ki Németh Gergely.

Nálunk az is terhelő lehet, ha valakiről kiderül, hogy réges-régen elkövetett egy hibát, ugyanis a fiaskó miatt még évekkel később is alkalmatlan vezetőnek tarthatják. Pedig ha az adott vezető vette a fáradságot és levonta a tanulságokat, akkor többnek, értékesebbnek, jobb irányítónak kell ma lennie, mint az ominózus eset előtt, számol be a Világgazdaság.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!