Élénk ellenállást váltott ki Indiában, hogy az ország emberierőforrás-fejlesztési minisztere, Murli Manohar Joshi elrendelte: az ország hat legjobb, menedzserképző intézetében nyolcvan százalékkal csökkentsék a hallgatók által fizetendő, éves tandíj összegét - számolt be a Bloomberg. A miniszter indoklása szerint erre azért van szükség, hogy a szegényebb népcsoportok tagjainak is elérhetővé tegyék az üzleti oktatást.
[ajanlo=47][igazitas=left/]A döntés kritikusai szerint Joshi célja azonban az, hogy közvetlen bevételeik drámai megvonásával az állami támogatásoktól függő helyzetbe hozza a legtehetségesebbek képzésére szakosodott tanintézeteket, hogy azután megváltoztathassa azok tantervét, és befolyásolhassa a tanári kar összetételét. A most hetvenéves - egykori fizika professzor - miniszter korábban megváltoztatta az állami középiskolák történelemoktatási tantervét, és most az asztrológia egyetemi oktatását szeretné bevezettetni.
Egy friss közvélemény-kutatás szerint a menedzseriskolák diákjainak kilencven százaléka is ellenzi saját tandíjának csökkentését, sőt, öt százalékuk szerint annak további emelése lenne indokolt. Véleményük szerint teljesen indokolatlan a tandíjak csökkentése, mivel a jó hírű iskolákat elvégezve oly könnyen jutnak majd magasan fizetett állásokhoz, hogy jobb híján banki kölcsönöket is nyugodtan felvehetnek tanulmányaik idejére.
Forrás: Nemzetközi Hírfigyelő
Tiltakoznak a tandíjcsökkentés ellen az indiai vezetőképők diákjai
Élénk ellenállást váltott ki Indiában, hogy az ország emberierőforrás-fejlesztési minisztere, Murli Manohar Joshi elrendelte: az ország hat legjobb, menedzserképző intézetében nyolcvan százalékkal csökkentsék a hallgatók által fizetendő, éves tandíj összegét.