Magyarországon a válaszadók mintegy 70 százaléka biztos abban, hogy a közeljövőben is megőrizheti állását. A környező országokban is hasonló adatok voltak tapasztalhatók, bár a szlovák válaszadók jóval negatívabb képet festettek: csak 49 százalékuk érzi biztosnak állását.
A 25 tagállamban, a megkérdezéskor még csatlakozásra váró két országban (Bulgária, Románia), a második körben csatlakozó államokban, valamint a ciprusi török közösségben mintegy harmincezer főt megszólaltató felmérés szerint a stabilitásra vonatkozó pesszimizmus 13 százalékra esett vissza, amely 2004 novemberéhez képest négy százalékpontos csökkenést jelent.
Az országok szintjén, az aktuális állás közeljövőben történő megőrzésébe vetett bizalom szintje Svédországban (92 százalék), Belgiumban (91 százalék), Ausztriában (91 százalék), az Egyesült Királyságban (90 százalék), Luxemburgban (90 százalék), Dániában (90 százalék) és a Cseh Köztársaságban (90 százalék) kiemelkedő.
Mindössze hat uniós országban volt 80 százaléknál alacsonyabb a bizalmi index: Görögországban (78 százalék), Franciaországban (78 százalék), Litvániában (73 százalék), Lengyelországban (71 százalék), Magyarországon (68 százalék) és Szlovákiában (49 százalék). Románia (69 százalék), Bulgária (68 százalék) és Törökország (60 százalék) is e határ alatt található.