3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A gazdasági válság kezdete óta eltelt két év alatt a létező 600 ezer cég közül csaknem ötvenezret töröltek, azaz a vállalkozásoknak 8,24 százalékát - közölte a feketelista.hu portál az MTI-vel.

A feketelista.hu felmérése egyben azt is jelzi, hogy egyes térségeket az átlagnál is nagyobb mértékben sújtotta a gazdasági krízis. Elsősorban azokat a megyéket, amelyeket korábban is a gazdaságilag elmaradottak között tartottak nyilván - olvasható a felmérésben. Különösen súlyos gondok "zúdultak" Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére, ahol 2008. május 31. óta az ott nyilvántartott 19482 társaságnak 15,80 százalékát, pontosan 3079 céget kellett törölni.

Ezen a megyén kívül még további ötnél regisztráltak a két év alatt 10 százaléknál nagyobb arányú cégbezárást. Nógrádban, ahol az ország megyéi közül a legkevesebb vállalkozást tartják nyilván, 5878 cég 11,25 százaléka húzta le a rolót. Zala megyében, Tolna megyében és Komárom-Esztergomban a vállalkozásoknak több mint tíz százaléka szűnt meg a válság kezdete óta.

A legkevésbé Pest megyét érintette a gazdaság visszaesése, pedig a megyék közül itt jegyezték be a legtöbb vállalkozást. Két évre visszatekintve, a több mint 84 ezer cég közül mintegy 5200-at töröltek, ez 6,20 százalékos arány. A fővárosnak kiemelkedő a szerepe: a Budapesten nyilvántartott több mint 236 ezer cég közül két év alatt mintegy 4.527-et töröltek, azaz 7,41 százalékukat. Győr-Moson-Sopron-megyében a mintegy 21 ezer társaság 7,71 százaléka szűnt meg. A cégek számát tekintve, a legtöbbet Borsod-Abaúj-Zemplénben és Bács-Kiskunban regisztrálták, egyaránt több mint 23 ezret, az elmúlt 24 hónapban megszűnt cégek aránya mindkét megyében meghaladta a 9 százalékot.

A nagyobb vidéki városok közül Debrecenben tartják nyilván a legtöbb vállalkozást, megközelítően 14 ezret, viszont arányaiban itt törölték a legkevesebb céget; két év alatt 7,79 százalékukat (1089-at). Pécsett a 11.150 bejegyzett cég 8,73 százaléka (973) szűnt meg, Győrben pedig a mintegy 9300 cég közül 755 "húzta le a redőnyt" (8,09 százalék). A két nagy észak-keleti város, Miskolc és Nyíregyháza az országos átlagot lényegesen meghaladó adatokkal rendelkezik. Nyíregyházán a cégtörlések aránya 12,84 százalékra rúgott 8.577 vállalkozásból, Miskolcon pedig a cégek 10,04 százaléka "dobta be a törülközőt" körülbelül 10800 cég közül.

A cégtörvény alapján immár több mint húsz éve jelennek meg a cégek törlésére vonatkozó adatok a cégnyilvántartásban, s a folyamat naprakészen követhető az Egyesített Feketelistán, ahol a vállalkozás neve, címe, adószáma, és a döntés forrása is megtalálható. Egyetlen kattintással összesen tizenegy állami intézmény nyilvános elmarasztásairól szerezhet tudomást az érdeklődő a hírportálon.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!