A jövő évi költségvetési törvény elfogadásával, várhatóan novemberben vagy decemberben válik véglegessé a célelőirányzat kerete, mondta Budai Zoltán. A helyettes államtitkár elmondta, hogy a célelőirányzat illeszkedik ahhoz a szakmai szövetségek javaslatai alapján összeállított programhoz, amelynek célja a belföldi turizmus élénkítése. Ennek részeként eltörölnék az üdülési csekk kibocsátás felső határát, és az adómentes összeghatárt a mindenkori minimálbér szintjére emelnék.
A falusi turizmus fejlesztése érdekében - amely alternatív bevételi forrás lehet a helyi lakosság számára - az ebből származó bevételek adómentes határát évi 400 ezerről 750 ezer forintra emelnék, mondta a helyettes államtitkár. A turisztikai fejlesztések egy részének támogatását pályázati formában folytatni kell, mondta Budai Zoltán, aki szerint sok cél megvalósult, például az egészségturizmus területén. Pályázat útján szükség lenne például a budapesti kongresszusi turizmus, a világörökség részét képező helyszínek és a nemzeti parkok fogadóépületeinek fejlesztésére, valamint a magyarországi települések összképének javítására - mondta a helyettes államtitkár.
Budai Zoltán szerint közvetve a vendéglátóipar fejlesztésének eszköze az étkezési hozzájárulás is, amelynek felemelése nemcsak az infláció követése miatt indokolt, hanem ily módon is támogatni lehetne a hazai vendéglátóipari kis- és középvállalkozásokat. A munkáltató által természetben nyújtott étkezési hozzájárulás jelenleg havi 2.200 forintos adómentes határát 5.000 forintra, a kedvezményes utalvány 1.400 forintos határát pedig 3.000 forintra tervezik emelni.
Több pénz lehet turisztikai célelőirányzatra
A turisztikai célelőirányzat (TC) idei 28 milliárd forintos keretét jövőre 20 százalékkal tervezik emelni, elsősorban a belföldi túrizmus élénkítésének céljából - mondta Budai Zoltán, a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) turizmusért felelős helyettes államtitkára. Az étkezési hozzájárulást is emelni akarja a tárca.