A második helyezett Demján Sándor lett 80 milliárd forintjával, amely mintegy 20 százalékkal több, mint a tavalyi érték. A vállalkozónak négy éve 30 milliárd forintja volt. A dobogóra felfért még Széles Gábor üzletember, a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének elnöke, akinek becsült vagyona 58,5 milliárd forint, míg 2002-ben 32 milliárdja volt. A negyedik helyen végzett Leisztinger Tamás vagyona egy év alatt 13 milliárd forinttal 50 milliárdra ugrott.
A 100-as listán 12 új név szerepel, például az ingatlanbefektetésekkel foglalkozó Pocsai Attila, aki az 54. helyen végzett, a Szentkirályi ásványvízből meggazdagodó Balogh Levente (71.) és az ingatlan- és építőiparban tevékenykedő Pistrui László (87.). Emellett új szereplő Schmidt Mária, a Terror Háza múzeumának igazgatója is, aki a 76. helyen áll ötmilliárdos vagyonával.
A politikusok közül viszont már csak egy van versenyben, a szocialista frakció egyik tagja, Kapolyi László, ő a 60. helyet szerezte meg 5,6 milliárd forinttal. Kiesett viszont Gyurcsány Ferenc miniszterelnök és Kóka János gazdasági miniszter.
Nem szerepel a listán a baromfiszektorban tevékenykedő Mónos Péter és a Transelektróval együtt bukó Székely Péter sem. Idén 3,7 milliárd forintnyi vagyonnal lehetett bejutni a száz leggazdagabb magyar közé.