2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított márciusi értéke: 55,8. Az index - hasonlóan az előző hónaphoz - a feldolgozóipar gyorsuló ütemű növekedését jelzi, értéke 2,2 százalékponttal nagyobb, mint márciusban volt - közölte az MLBKT.

Összehasonlítva az előző évek azonos időszaki indexértékeivel megállapítható, hogy a növekedés üteme nagyobb, mint az elmúlt esztendőkben mért érték volt, az előző három év átlag 51,3 pont volt. 2006 első négy hónapjának átlagos teljesítménye (53,6) szintén kedvezőbb képet mutat, a bázisidőszakhoz képest, tavaly ugyanis csökkenést mért a BMI (48,3). Az előző három év átlagához képest (52,3) pedig kisebb növekedés a jellemző.

A felmérés részindexeinek többsége nagyobb ütemű fellendülést mutat, mint márciusban. Ez alól kivétel a 0,1 százalékponttal csökkent termelési mennység index (57,5) és a szállítási átfutási idő index (48,7), ami a márciusi gyorsulást követően a feldolgozóipari kiszállítások lassulását jelzi. A részindexek közül - az előző havi értékéhez képest - nagyobb növekedést mutat a beszerzési mennyiség index (61,0), ami 4,3 százalékponttal nőtt. A beszerzések növekedését a továbbra is dinamikusan növő új megrendelések inspirálták.

A rendelési index (58,1) jelentősen nagyobb növekedést mutat, mint egy évvel korábban (52,0), és az idei január-áprilisi időszak (55,9) is nagyobb növekedést mutat, mint az előző három évben átlagosan (52,3). Az előző hónaphoz képest 0,6 százalékponttal gyorsult a beszerzési árak (64,7) növekedése. Az árnövekedés üteme több mint 10,0 százalékponttal nagyobb, mint egy évvel korábban (54,3), és az első négy hónap átlagos növekedése is meghaladja a tavalyit.

A részindexek közül a legnagyobb növekedést előző havi értékéhez képest a vásárolt készletek indexe (61,2) jelzi. Emellett - a márciusi csökkenést követően - nőttek a késztermékkészletek (51,1) is. Az előző havi tendenciával ellentétben gyorsuló ütemű növekedést jeleznek a külpiaci mutatók: az import index értéke: 52,7, az exporté: 58,1. Továbbra is növekedést jelez a foglalkoztatási index értéke (52,2). Az első négy hónapra továbbra is visszaesés jellemző (49,7), ami azonban kisebb, mint egy évvel korábban (44,0).

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!