2p

A német Daimler AG autógyártó együttműködésre lépett az Archer Daniels Midland és a Bayer CropScience vállalatokkal a jatropha trópusi növény biodízel-alapanyagként való felhasználhatóságának vizsgálatára.

"A jatropha magjából nyert biodízel az olajos magvakéból nyert üzemanyagokéhoz hasonló tulajdonságokkal rendelkezik. Szén-dioxid-mérlege pozitív (a növény több szén-dioxidot köt le növekedése során, mint a mennyit a magjából készített üzemanyag elégetésével felszabadul), és ezzel hozzájárulhat a klíma védelméhez" - írja a vállalatok közös közleménye.

Az együttműködő partnerek technológiai és minőségi szabványokat kívánnak lefektetni a jatropha bioüzemanyag termeléséhez. Az ADM számos bioüzemanyag finomítót üzemeltet világszerte, a Bayer CropScience növényvédő szerek, rovarirtók és gombaölő szerek kifejlesztését tervezi a jatropha termesztéséhez.

A Daimler már befejezett egy ötéves kísérleti sorozatot, amelynek során megbizonyosodott a jatropha alapanyagként való alkalmazhatóságáról.

A jatropha vadnövény, soha nem termesztették kultúrnövényként. Termesztésére mintegy harmincmillió hektár terület alkalmas, főként Dél-Amerikában, Afrikában és Ázsiában. "Mivel a jatropha vadon terem, termesztése nem igényli mezőgazdaságilag művelhető területek elvonását a kultúrnövények termesztésétől, így pótlólagos bevételhez képes juttatni a mezőgazdasági termelőket" - mutat rá a vállalatok közleménye.

MTI/Menedzsment Fórum 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!