2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Míg Európában és Amerikában a szélessávú interenetezéshez szükséges optikai kábelhálózatokat kiépítő vállalatok százszoros(!) túlkapacitásokat hoztak létre az elmúlt években, mint amekkorát a piac eltarthatott volna, Dél-Korea és Japán - kormányzati segítséggel - kecsegtető távlatokat mutat. Ám a lisszaboni nyilatkozat fényében Európa stratégiai célja továbbra is az új gazdaság legdinamikusabban fejlődő régiójává válni.

Japán is kecsegtető távlatokat mutat, a broadband-kapcsolat 25 dolláros ára éppen fele az amerikai és európai árszintnek. A Goldman Sachs becslései szerint a felhasználók száma a jelenlegi 900 ezerről 2006-ra 16,2 millióra növekszik. Szingapúr, Tajwan és Hong Kong egyaránt a gyors fejlődés éllovasai, az ország jövőjének zálogaként tekintenek a gyors, hatékony internetre. Persze azért itt is vannak nehézségek: a domináns japán NTT optikai hálózatokba eszközölt befektetéseinek mértékét nehéz felülmúlni. Egyes új szolgáltatások, mint, a szélessávú kapcsolatot mobil eszközökre vivő FOMA 3G lassabban terjed, mint ahogy az várható volt, akárcsak a hasonló funkciójú xDSL technológia. Japánban mégis már 2000-ben létrehoztak egy olyan kormányzati bizottságot, amely az internetes
"előzés" stratégiáját volt hivatott kidolgozni.

Nem csoda, ha a Sony elnöke ma van olyan helyzetben, hogy egy élvonalbeli internet-piac vezető cégének fejeként bírálja az amerikai kormányzatot, mondván: a szabadpiac politikája semmilyen országot sem segít broadband-nagyhatalommá válni; illetve az USA-ban nem állapítottak meg technológiai standard-eket, zavarodottságot okoz, hogy több mobil-technológia versenyez egymással; és hiányzik egy erős szerzői jogi törvény, amely nélkül megoldatlanok a tartalomszolgáltatás veszélyei az új digitális korszakban. Több amerikai szakértő ellenben úgy vélekedik, hogy a Szövetségi Kommunikációs Bizottság (FCC) az árpolitika és a hozzáférés minimális sebességének kérdésében túlszabályozza az iparágat, és legjobb lenne ezeket a szabad piacra hagyni.


LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!