3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Bár nem túl széles vállalati rétegnek, de jövő héttől már megnyílnak a csapok a 2014-2020-as EU költségvetési ciklus pályázataiból.

Ugyan több kormányzati nyilatkozat egyfajta forradalmat vizionált a 2014-2020-as pályázati időszakra, a kiírás szövegét olvasva a korábbi időszak „sémái” köszönnek vissza. A különbség valószínűleg a célok kapcsán lesz, hiszen a kiírók rögtön az elején deklarálták a kedvezményezettek körét. Ez pedig a termeléssel foglalkozó hazai kkv-k, amelyek rögtön a pályázati szezon rajtjánál jó lehetőséget kapnak, hiszen termelési kapacitásainak bővítésére 10 és 100 millió, míg a piaci megjelenésük támogatására 3 és 7,5 millió közötti összegre pályázhatnak.

Kiket céloznak meg a pályázatok?

A két pályázat, ahogy azt Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter már hetekkel ezelőtt jelezte, egyelőre egy szűk vállalati réteget céloz meg. A cégeknek ugyanis legalább 3 lezárt teljes üzleti évvel kell rendelkezniük, ami azt jelenti, hogy minimum 2011 előtt kellett alapítani őket, és bevételük legalább 50 százaléka abból a 192 tevékenységi körből kell, hogy származzon, melyet a kiírások mellékeletei "Ágazati fókusz" néven felsorolnak.

A piaci megjelenés támogatása kiírásnál ezen felül 2013-ra legalább 50 millió forintos összbevételt és az elmúlt két évre exportot is fel kell tudniuk mutatni. Sőt, a tavalyi évre legalább 10 fős statisztikai állományt is "prezentálniuk" kell, ami azt jelenti, hogy a 2013-as tevékenysége alapján mikrovállalkozásnak tekinthető cég nem is tud indulni a kisebb keretösszegű pályázatra.

Az már csak a szokásos "szerencsétlensége" a pest megyei, illetve budapesti cégeknek, hogy csak a konvergencia régiókban székelő, vagy ott telephelyet, fióktelepet működtető vállalkozások pályázhatnak ezúttal is.

Jó hír viszont, hogy a támogatás maximális intenzitása 50 százalék mind a két kiírásnál, ami összehasonlítva a legutolsó vállalkozásfejlesztési pályázatokkal kedvezőnek mondható, hiszen hasonló nagyságrend esetén a korábbi komplex vállalkozásfejlesztési támogatásoknál 35 százalékos támogatást lehetett igénybe venni.

Mit kell a pályázónak vállalnia?

Mind a két kiírás esetében a pályázónak vállalnia kell, hogy a projekt befejezési évét közvetlenül követő 2 üzleti évben az éves átlagos statisztikai létszámának átlagos értéke nem csökkenhet a bázislétszám alá. Bázislétszámnak minősül a pályázat beadását megelőző év éves átlagos statisztikai állományi létszáma.

Ezen felül a két pályázat külön-külön egyéb feltételeket is meghatároz, amelyet a sikeres pályázónak telesítenie kell. Kapacitásbőítés esetén például bevételnövekedést, piaci megjelenésnél pedig külkereskedelmi tevékenységéért felelős munkakör létrehozását és betöltését.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!