[ajanlo=286][igazitas=left/]Begyorsította kereskedelmi tevékenysége felszámolását a Skála-csoport, mely az őszi kollekciót már meg sem rendelte. A munka gerincét hónapok óta a végkiárusítások megszervezése képezi. A tavaly ilyenkor még 16 áruházban kereskedő Skála Divatház Rt.-re a Nyugati téri kivonulás után már csak az ING biztosítótársaság ingatlanos üzletágának eladott budai áruház marad, ahonnan ősszel távoznak.
Az áruházi alkalmazottakat a kivonulás eddig nem érintette, mivel a bérlők jogfolytonosan átvették őket, fogalmazott Békefi Eörs, a kereskedelem-szervezési vezérigazgató-helyettes, a vállalat száz munkatársat foglalkoztató központja azonban teljesen megszűnik.
A cég vidéki és két budapesti áruháza kínai, míg a Corvin, a Skála Metró és a 2007 után bontásra ítélt budai Skála magyar bérlőkhöz kerül. A hajdan szerződtetett szakmai vezérigazgató még a csoport megszilárdításán dolgozott, ezért népszerű, felső középkategóriás márkák forgalmazására kötött szerződéseket. Távozása után a cég azonban az áruházak el- és bérbeadása mellett döntött. A kereskedelmi tevékenységből származó forgalom nagyságáról a vállalat nem nyilatkozott, ahol azonban nem tartottak végkiárusítást, ott az új bérlő átvette a készletet.
A Skála Metró bérlőjének kiléte még nem nyilvános, de ismert ruházati kereskedőcégről van szó. A Skála-csoportnál a korábban kínaiaknak bérbe adott, nagy feltűnést keltett áruházi ügyletek után kijelentették: az új szerződéseket hazai vállalkozókkal kötik majd. A Skála nevet az új bérlők tovább használhatják, írja a Népszabadság.
Menedzsment Fórum
Új bérlők viszik tovább a haldokló Skála nevét
A Luxus után a Skála Metróban is elkezdte a végkiárusítást a kereskedelmi tevékenységét felszámoló Skála-csoport. Az új bérlők tovább használhatják a régi nevet, olvasható a Népszabadságban.