A beruházás előreláthatóan 2009-ben kezdődő második ütemének pontos műszaki tartalmát csak a 2006-ban produktívnak bizonyult kutak révén nyert információk feldolgozása után lehet meghatározni. Ettől függetlenül az első ütemben kiépítésre kerülő, modulárisan bővíthető felszíni technológia lehetővé teszi a második ütemben fejlesztendő északi és déli blokk kútjainak - ezáltal gazdaságosabban megvalósítható - bekötését is.
"A Gomba kőolajmező termelésbe állítása a Mol idén induló hazai projektjei viszonylatában nemcsak a beruházási összeg nagysága, hanem a jövedelmezőség szempontjából is kiemelkedő, a befektetett összeg megtérülése még az évtized vége előtt bekövetkezhet" - emelte ki Holoda Attila, a Mol-csoport Eurázsiai Kutatás-Termelés igazgatója.
A Gomba kőolajmező fejlesztésével egyidőben született döntés a Sávoly-Nyugat kőolajmező termelésének növelését célzó projekt indításáról is. A projekt keretében a következő év végéig mintegy 2,1 milliárd forintos beruházásra kerül sor, amely a mező várhatóan több mint két évtizedes élettartama alatt közel 168 ezer tonna kőolaj kitermelését teheti lehetővé. A sávolyi projekt gazdasági mutatói is kedvezőek, a befektetett összeg megtérülése ezen projekt esetében 3-4 éven belül várható.