4p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Jelenleg már tíz gyanúsítottja van a közlekedési cégnél kirobbant botránynak, és ez a szám a hatóság szerint tovább növekszik majd.

„Az eddig beszerzett tárgyi, személyi bizonyítékok alapján azt gondoljuk, hogy ennek az ügynek még közel sincs vége” - mondta el Bencze József a Magyar Televízió A Szólás Szabadsága című műsorában vasárnap este a még tavaly nyáron kirobbant BKV-botránnyal kapcsolatban. Az országos rendőrfőkapitány azon kérdésre, ez azt jelenti-e, hogy lesznek még gyanúsítottak, úgy válaszolt: "mondhatjuk így is".

Kevesebb a feljelentés, mint mondták 

A Népszabadság azon információjával kapcsolatban, miszerint a BKV csaknem ötször annyi feljelentésről beszél, mint amennyit a rendőrség valójában megkapott, kifejtette: valóban nem érkezett a rendőrséghez annyi feljelentés, mint amennyiről "a sajtóhírek szólnak".

A napilapnak Bodnár Zsolt, a budapesti rendőrfőkapitány bűnügyi helyettese azt mondta: a BKV-tól összesen tizenkét feljelentést kapott a rendőrség a nyomozás érdemi kezdete, vagyis azóta, amióta a médiában hetente közlik, hogy éppen hány szerződés vagy gyanús végkielégítés ügyében készülnek feljelentést tenni. Ugyanezen idő alatt a BKV-s nyilatkozatok szerint 57 feljelentést kellett volna kapnia a Budapesti Rendőr-főkapitányságnak (BRFK).

A BKV a cikkre reagálva közölte: a közlekedési társaság "mindig a már megtett lépéseket kommunikálja". Mint írták: péntekig csaknem 40 cég mintegy 50 gyanús tanácsadói szerződése ügyében tettek feljelentést a BRFK-n ismeretlen tettes ellen, és ezekkel kapcsolatban minden rendelkezésre álló dokumentumot átadtak. A feljelentések átvételét a BRFK pecséttel igazolta, a BKV pedig mindig sajtóközleményben tájékoztatta a közvéleményt a megtett intézkedésről - tette hozzá a cég.

Bencze a vasárnap esti műsorban azt is elmondta: jelenleg tíz embert gyanúsítanak, négyen vannak előzetes letartóztatásban, és több mint egy tucat embert hallgattak ki. Hozzátette: a rendőrség birtokában van minden olyan bizonyíték, dokumentum, amelyek felhasználásával le tudják folytatni a nyomozást az ügyben.

A Szalainé-ügy: csalás és hűtlen kezelés

Korábbi hírek szerint a gyanúsítottak között van Mesterházy Ernő, Demszky Gábor főpolgármester főtanácsadója, Antal Attila, a BKV korábbi vezérigazgatója, Szalainé Szilágyi Eleonóra, a BKV volt humánpolitikai igazgatója, Zelenák Tibor, a BKV korábbi kommunikációs főosztályvezetője, Regőczi Miklós, a BKV egykori értékesítési és kommunikációs vezérigazgató-helyettese, Bolla Tibor, a BKV gazdasági vezérigazgató-helyettese, Tóthfalusi György, BKV igazgatóságának egykori elnöke, Horváth Éva, Hagyó Miklós egykori főpolgármester-helyettes ex-szóvivője és M. László, egy kommunikációs cég vezetője.

Mesterházyt és Tóthfalusit  felbujtóként elkövetett hűtlen kezeléssel, Antalt, Regőczit és Bollát hűtlen kezeléssel, Zelenákot, Horváth Évát és M. Lászlót bűnsegédként elkövetett hűtlen kezeléssel, Szalainé Szilágyi Eleonórát pedig különösen nagy kárt okozó csalással gyanúsítják.

Közülük Mesterházy, Zelenák és Szalainé jelenleg előzetes letartóztatásban, Regőczi és Antal pedig házi őrizetben  van. Esetükben ezt különösen nagy kárt okozó csalás bűntette és más bűncselekmények miatt Szalainé Szilágyi Eleonóra és társai ellen a BRFK Gazdaságvédelmi Főosztályán folyamatban lévő bűnügyben rendelte el a bíróság.

A Sziebert-szál: vesztegetés és hűtlen kezelés 

Szintén előzetes letartóztatásba helyezte a rendőrség Fuzik Zsoltot, a BKV volt informatikai igazgatóját. Fuzikot kötelességszegéssel, bűnszövetségben elkövetett vesztegetés bűntette és más bűncselekmény miatt Sziebert György, a BKV egykori jogi igazgatója és társai ellen a Repülőtéri Rendőr Igazgatóság (RRI) Bűnügyi Szolgálatánál indult büntetőüggyel összefüggésben helyezték előzetes letartóztatásba.

A rendőrség szerint a BKV volt informatikai igazgatója megalapozottan gyanúsítható vesztegetés bűntettével, amelynek büntetési tétele 1-től 5 évig terjedő szabadságvesztés. A két hónapja bujkáló férfit február elején fogta el a rendőrség Szegeden.

Az RRI 2009. december 4-én adott ki körözést Fuzik ellen - ugyanezen a napon érte tetten a rendőrség a BKV Zrt. akkori jogi igazgatóját, Sziebert Györgyöt, amint egy III. kerületi bevásárlóközpont mélygarázsában mintegy 10 millió forint összegű "kenőpénzt" vett át egy, a BKV Zrt.-vel szerződésben álló cég munkatársától.

Sziebert Györgyöt, valamint Rényi-Vámos Krisztinát, a Budapest Airport (BA) jogi igazgatóját szintén előzetes letartóztatásba helyezték, mindkettejüket bűnszövetségben elkövetett vesztegetéssel és hűtlen kezeléssel gyanúsítják.

W. B.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!