Veres János úgy vélte, esély van arra, hogy a brüsszeli elemzés még ebben a félévben befejeződik. McCreevy úgy fogalmazott, hogy a magyar válaszok elemzése még tart, de a bizottság a "lehető leghamarabb" le kívánja zárni a vizsgálatot.
A közellátás biztonságának szempontjából különösen fontos vállalatokról szóló magyar szabályozások tavalyi módosítását McCreevy biztossága november óta vizsgálja, januártól kezdve az időközben beérkezett magyar válaszok fényében. Brüsszeli sajtóvélekedések szerint az elemzés a szokottnál már hosszabbra nyúlik - a bizottságtól korábban az szivárgott ki, hogy a vártnál terjedelmesebb magyar információk lefordítása sok időt vett igénybe.
Veres János azt is elmondta, jó esélyt lát arra, hogy Magyarország számára kedvező megállapodással zárulnak a témában a brüsszeli bizottsággal folytatott tárgyalások.
A magyar sajtóban a múlt héten információk jelentek meg arról, hogy a bizottsággal elvi megállapodás született: az időközben módosított privatizációs törvény Európai Bíróság elé utalásától (amellyel McCreevy többször megfenyegette a kormányt, mert elégedetlen a módosítással is) az Európai Bizottság eltekint, ha Magyarország cserében módosítja a lex Mol bizonyos, kifogásolt pontjait.
A miniszter az ezzel kapcsolatos kérdésre - nem cáfolva az értesülést - most csupán annyit mondott, Magyarország mindig arra törekedett, hogy mindkét felet kielégítő megoldásban egyezzen meg Brüsszellel.
McCreevy nem nyilatkozott a lex Mol vizsgálatának várható kimeneteléről, de úgy vélte, a magyar féllel folytatott egyeztetések a vizsgálat tavalyi megindítása óta újabb információkkal szolgáltak az uniós eljárás lefolytatásához.
A nemzetközi sajtóban a múlt hét végén arról tűntek fel értesülések, hogy Charlie McCreevy döntése már megszületett volna, és eszerint a biztos szembeszállt volna a magyar kormánnyal. McCreevy mostani szavaiból az derült ki, hogy erről nincs szó, a döntésre még várni kell.