Hozzátette: a Siemens könyveiben két monitor és egy vezeték nélküli telefon ajándékozása szerepel az egyik honvédségi szervezet számára, pénz átadásáról azonban nincsenek adatok. Szentkuti László aláhúzta: személyesen beszélt az érintett munkatárssal, s meg van győződve arról, hogy a vádak nem igazak. Biztos abban is, hogy a vádakat nem tudják bizonyítani, mert munkatársuk nem adott át pénzt senkinek sem.
Az elnök-vezérigazgató elmondta: a 11 cégből álló Siemens vállalatcsoport stabil és egészséges, s jövőben nagyon odafigyelnek arra, hogy apróbb hibákat se kövessenek el.
Szentkuti László kifejtette: a csoportban kultúraváltásra van szükség, ami meg is fog történni. Mindez nemcsak az üzletre, hanem a belső és külső kommunikációra is vonatkozik. Az új elnök-vezérigazgató arra biztatja munkatársait, hogy közvetlenül és személyesen vele vegyék fel a kapcsolatot akkor, ha bármilyen mondanivalójuk van a csoportról.
A határozott időre kinevezett vezető elmondta: a határozott idejű szerződés számára eszköz arra, hogy a kezdetektől fogva a saját véleményét képviselje a főnökeivel szemben, még akkor is, ha az nem tetszik nekik. Hozzátette: az ilyen típusú szerződés szabadságot ad az embernek.
A Magyarországon 2100 főnek munkát adó Siemens Csoport 110 milliárd forint bevételt ért el a tavalyi, 2005 októberétől 2006 szeptember végéig tartó pénzügyi évben. A csoport kamat- és adófizetés, tőketörlesztés és amortizáció előtti eredménye 4,6 milliárd forint volt, ami az idei pénzügyi évben a tervek szerint 6 milliárd forint lesz. A bevétel eközben a magyar bruttó hazai termék (GDP) éves mértékének több mint a kétszeresével bővül.
Az elnök-vezérigazgató szerint a csoport különösen a közlekedés, az energetikai és az orvostechnikai ágazatokban érhet el a jövőben kiemelkedő növekedést.