Case, aki 2003-ban mondott le az elnöki posztról, egyike volt azoknak, akik az AOL és a Time Warner fúziójának útját egyengették. A társaság birtokolja a Warner Brothers filmstúdiót, az HBO tévécsatornát és a Time Inc.-t is, s az utóbbi években jelentős internet-szolgáltatók is részesedést vásároltak a cégben - közli a Reuters hírügynökség.
"Hiszem, hogy az AOL, amely egykor a világ vezető internethozzáférés-szolgáltatója volt, visszanyerheti régi pozícióját" - mondta Case egy nyilatkozatban. "Az elmúlt hónapokban örömmel vettem tudomásul, hogy a Time Warner ismét koncentrál az AOL-re, s hogy sok új stratégiai lehetőség is felmerült" - tette hozzá.
Noha az America Online több millió telefonvonalas internet-előfizetőt veszít évente, a cég szolgáltatásainak egy részét elérhetővé tette a világhálón, amivel online hirdetőket próbál csalogatni. A távozó vezető azért hagyja ott a vállalatot, mert több időt kíván szentelni új cégére, a Revolutionre, amely egészségügyi programokat és szolgáltatásokat kínál.
Ahogy a Menedzsment Fórum már korábban megírta, a Time Warnerrel a Microsoft, a Google és a Comcast is tárgyalásokat folytatott már az AOL egy részének felvásárlásáról, tényleges üzlet azonban ezidáig még nem jött létre.