3p

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Egyetlen céggel versenyeztek a munkáért, de a rivális pályázata érvénytelennek ítéltetett.

Eredményt hirdetett a Nemzeti Sportközpontok a Puskás Aréna őrzésére és rendezvénybiztosítására kiírt tenderén: a munkát a Fidesz kedvenc őrző-védő cégeként elhíresült Valton-Sec Kereskedelmi és Szolgáltató Zrt. nyerte meg. A Valton ajánlata 14,5 millió forint volt, ennyit kérnek el a sportobjektum egy évi őrzés-védéséért.

Azt még augusztusban írtuk meg, hogy az NS közbeszerzést írt ki a Puskás biztosítására, összesen 1,8 milliárd forintos keretösszeggel, valamint azzal, hogy a majdani győztes alapból egy évig végezheti a munkát, de ez az időtartam legfeljebb két alkalommal további egy-egy évvel meghosszabbítható lesz.

A Kiemelt Kormányzati Beruházások Központja Nonprofit Zrt. (KKBK) által közzétett fotón a Puskás Aréna 2019. október 1-jén. (Fotó: MTI/KKBK)
A Kiemelt Kormányzati Beruházások Központja Nonprofit Zrt. (KKBK) által közzétett fotón a Puskás Aréna 2019. október 1-jén. (Fotó: MTI/KKBK)

A Valtonnak egyetlen kihívója akadt a versenyben, az EUK-Holding Kft., ők viszont az Elektronikus Közbeszerzési Rendszerbe feltöltött összefoglaló dokumentum szerint a feladat becsült értékéhez képest aránytalanul olcsó ajánlatot tettek, és a Nemzeti Sportközpontok kérése ellenére nem igazolták, hogy miként lenne az egy évi őrzés olyan kevés pénzből összehozható. Ezért a pályázatukat érvénytelennek nyilvánították, a cég kiesett a versenyből, a Valton rivális nélkül maradva nyerhetett. Az nem derül ki az összefoglaló dokumentumból, hogy az EUK-Holding mennyiért vállalat a volna el az őrzést.

A Valton és a Nemzeti Sportközpontok szerződéskötési moratóriuma november 21-től 30-ig tart, az egy éves őrzési periódus a paktum megkötésétől számítva ketyeg.

Az őrző-védő főtevékenységén túl építő-bontó és ingatlanozó EUK-Holding amúgy tavaly 446 mmillió forintos nettó árbevételre 3,5 milliós profitot produkált, ami jelentős előrelépés 2018-hoz képest, akkor 405 milliós árbevételből 766 ezer forintos nyereség esett ki.

A Valton sikerszériáját taglalni nem kis feladat lenne, elég most felidézni annyit, hogy az egy évvel korábbi állapotokhoz képest 2019-ben a saját tőke 3,2 milliárdről 3,8 milliárdra nőtt, 7,3-ról 8,9 milliárd forintra nőtt a belföldi értékesítés nettó árbevétele, a nyereség pedig 1,068 milliárdról 1 milliárd 158 millió forintra emelkedett.

Ami az elnyert projekteket illeti, legutóbb szeptemberben lett övék egy nagy munka, a KIVING Ingatlangazdálkodó és Beruházásszervező Kft. által ingatlanok őrzés-védelmi feladatainak ellátására kiírt közbeszerzésen a Tasnádi László közvetett tulajdonában lévő ESG Holding Zrt., valamint a Novum Guard Kft. és a Valton-Sec Zrt. alkotta triászt hirdették ki győztesnek 1,6 milliárd forintos ajánlattal.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!