3p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Az emberek gyakran téves képpel rendelkeznek arról, hogy milyennek kellene lennie a szülésnek, és hogyan kéne éreznie magát egy újdonsült anyának. Ez az elképzelt vélekedés boldog, átlényegült, rózsaszín buborékban lévő anyukáról és kisbabájáról szól, azonban a valóság nem feltétlenül ilyen, különösen egy traumatikus szülési élmény után. 

Helyénvalóak a negatív érzelmek is

Egy nem várt komplikáció vagy egy traumás szülést követően előfordulhat, hogy stressz, aggódás, kétségbeesés jellemzi az érzelmi állapotot a boldog, felhőtlen, rózsaszín köd helyett. Jelentősen megnehezítheti a szülés utáni időszakot, ha az anya kudarcként fogja fel azt, hogy esetleg nem természetes úton, hanem császármetszéssel történt a világrahozatal. Ilyenkor az anyuka gyakran érezheti, hogy nem tudja, hogyan viszonyuljon a babához. 

Fontos már a szülést megelőző időkben beszélni erről, és egy kicsit felkészülni érzelmileg. Az L33 Medical Nőgyógyászati Centrumban terhesgondozás keretein belül átbeszélhetjük az aggodalmakat és a lehetséges kimeneteleket. Érdemes tanácsot kérni, és megosztani a kétségeket, félelmeket egyaránt. Azt is tanácsos tisztázni, hogy egyáltalán nem kudarc, ha császármetszésre kerül a sor, és helyénvalóak a vegyes érzelmek. 

Az anyává válás lépésekben zajlik

Tabunak számít, mégis javasolt beszélni róla. Az anyává válás lépésekben történik, mely során folyamatosan változik, alakul, mélyül a babával való kapcsolat. Nem szabad problémaként megélni, hiszen nem minden anyuka érzi azonnal, hogy máris anyává vált volna. Erre meg kell érni, a kötődés viszont nem a születéssel indul, hanem már a várandósság időszakában megkezdődik. 

Egy traumatikus szülési élmény nem rombolja le az addig felépült köteléket, természetes tehát, ha a fájdalmas, komplikált esemény után negatív érzelmek is feltörnek. Olyankor türelmesnek kell lenni. 

Ugyanakkor császármetszés esetén sokan arra gondolnak, hogy ez hátrányt jelenthet a későbbiekben, és a legtöbb nehézséget annak tudják be. Ez azonban nem helyes! Előfordulhat, de nem törvényszerű, hogy a császármetszés okoz negatív hatásokat a babánál. 

Érzelmi felkészülés a szülés utáni időszakra

A várandósság alatt nagyrészt a terhességre fókuszálunk, pedig szükséges lenne egy kicsit többet beszélni a szülésről, valamint az azt követő időről is. A legtöbb kismamát nem készítik fel arra, hogy mivel kell szembesülnie a szülés után, milyen érzések kavaroghatnak benne, és mennyire fontos a türelem, az elfogadás. 

A születés a baba számára is stressz, teljesen normális, ha hetekig tart az alkalmazkodása, és sírósabb a kelleténél. Az anyuka pedig a megélt fájdalmak után hajlamosabb magára venni a dolgokat, pedig nem vall kudarcot, ha épp egy kicsivel többet sír a baba. 

Az anyaságba meg kell érkezni, ez pedig egy folyamat, mindenkinél eltérő a hozzá szükséges idő.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!