3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A fővárosi kormányhivatal lépett, mert fogyasztóvédelmi aggályok merültek fel a sorozatossá vált mulasztások miatt.

Budapest Főváros Kormányhivatala közleményben jelentette be, hogy a Ryanair poggyászbotránya miatt György István, Budapest kormánymegbízottja azonnali, átfogó vizsgálatot kezdeményezett a fogyasztóvédelmi főosztály bevonásával, írja az Index.

Mint ismert, két hete vasárnap a Ryanair Budapest-Las Palmas járatával a csomagok jelentős hányada nem érkezett meg, emiatt 70-80 utas csomagok nélkül maradt a Kanári-szigeteken. Az elmúlt vasárnap megismétlődött az incidens, annyi különbséggel, hogy most már Budapesten közölték az utasokkal, hogy a csomagokat nem viszi el a gép, mert azok túlsúlyosak. Erre az utasok egy része leszállt, és üvöltözve elállta a gép útját, az esethez pedig rendőrök is érkeztek.

Mindezek után rendelték el hétfőn a vizsgálatot, és indítottak eljárást, de erről a hivatal csak a vizsgálat lezárulta után ad bővebb tájékoztatást.

Eközben szerdán és csütörtökön óriássztrájkot tartanak a dolgozók a Ryanairnél a méltatlan munkakörülmények miatt, melynek hírére a légitársaság kirúgással fenyegette meg azon alkalmazottakat, akik részt vesznek a demonstráción. A Ryanair ettől függetlenül is nehéz napok elé néz, a munkaerő költségek növekedése miatt csökkent a társaság profitja.

A Ryanair, az IAG, az easyJet és a Wizz Air bepanaszolja Franciaországot az Európai Bizottságnál a légiirányítók sztrájkja miatt

 

Az ír légitársaság még ennél is sűrűbb napok elé néz: keddi közleményükben tudatták, az International Airlines Group (IAG), az easyJet és a Wizz Air társaságában panaszt nyújtott be az Európai Bizottságnál Franciaország ellen, mivel szerintük a francia légiirányítók sztrájkjai korlátozzák az EU-n belüli mozgás szabadságának alapvető elvét. A légitársaságok nem a sztrájkhoz fűződő jogot kérdőjelezik meg, hanem úgy vélik, Franciaország megsérti az európai uniós jogot azáltal, hogy a sztrájkok ideje alatt nem engedélyezi az ország feletti átrepülést. Az ország felett átrepülő járatok utazóitól megvonják azt az alapvető szabadságot, hogy a sztrájk által nem érintett tagországok között utazhassanak.

 

Idén eddig a francia légiirányítók 300%-kal többet sztrájkoltak, mint 2017 hasonló időszakában. A múlt hónapban a francia szenátus megerősítette, hogy Franciaország önmagában az európai légiközlekedési késések 33%-áért felelős. A szenátus azt is állítja, hogy a sztrájkhoz fűződő jognak egyensúlyban kell lennie a közszolgáltatási kötelezettséggel.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!