3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Simicska Lajos egykori üzlettársának focicsapata is beleillik az NBI-es csapatok sorába abból a szempontból, hogy a koronavírus-járvánnyal megnehezített év 2015 óta a legjobb eredményeket hozta anyagi téren. 

A koronavírus-járvány miatt elrendelt korlátozások és lezárások ellenére a focicsapatok, pontosabban a mögöttük álló gazdasági társaságok 2020-as éve anyagi téren rekordokat hozott több esetben is.

Látszólag a gazdasági válság meg sem kottyant ennek a szektornak: növekvő fizetések, emelkedő bevételek, sőt abszurd módon a hirdetők is nagyobb potenciát láttak a klubokban, így több szponzori bevétel folyt be a kasszákba. 

Nos, a jelek szerint nemcsak az elsőosztályú csapatokra volt ez jellemző. Simicska Lajos egykori üzlettársának csapata sem panaszkodhat a 2020-as évre a koronavírus-járvány ellenére.

A Szolnoki MÁV FC Kft. ugyanis 2015 óta a legjobb évét zárta. Négy év után először sikerült nyereséget termelnie a társaságnak. A másodosztályban vitézkedő csapat tavaly az országos trendektől eltérő módon növelni tudta árbevételét. 281 millió forintot könyveltek el az előző évi 258,5 millió után. És itt érdemes ismét megjegyezni: úgy nőtt a bevétel, hogy az NBII-ben állították le először a bajnokságot a Covid miatt, tehát még csak zárt kapuk mögött sem lehetett mérkőzéseket rendezni ellentétben az NBI-gyel. 

A szolnoki stadion (Fotó: Szolnoki MÁV FC)
A szolnoki stadion (Fotó: Szolnoki MÁV FC)

Emelkedett az egyéb árbevétel is, 97,7 millió forintot könyveltek el a 2019-es 80,6 millió után. Ám, hogy ez a növekedés - vagy épp az árbevételé - minek köszönhető, arra nem tér ki a kiegészítő melléklet. Egy biztos: az egyebek között könyvelik el a különféle támogatásokat, érkezzen az gazdasági társaságtól, TAO-ból, vagy épp az önkormányzattól, míg az értékesítési bevételek között szerepelnek a jegybevételek, a szponzori, hirdetési bevételek vagy épp a kereskedelmi bevételek. 

Az emelkedő bevételekkel szemben a kiadások összességében csak minimálisan emelkedtek. Anyagjellegűként 66 milliót számoltak el az előző évi 100 millió után. A személyi jellegűek ellenben jócskán megugrottak: 191,5 millió után ezen a soron 256,8 millió szerepel. Az átlagos foglalkoztatotti létszám és a bérköltség alapján kiderül, hogy a költség növekedésében a létszám bővülése és béremelés is egyaránt szerepet játszott. 

Míg 2019-ben a 25 fő átlagos havi bruttó bére 420 ezer forint volt, addig ez 2020-ra a 35 főre vetítve már 560 ezer forintot jelentett. 

A bevételek és ráfordítások eredőjeként az adófizetési kötelezettség elszámolása után 7,6 millió forintos nyereséget sikerült termelnie a Kft.-nek. 2015 óta ez volt az első ilyen év, előtte folyamatosan veszteségesen működött a társaság:

  • 2016-ban 40 millió forint volt a mínusz, 
  • 2017-ben 7,7 milliós, 
  • 2018-ben 76,5 milliós, 
  • 2019-ben szintén 7 milliós veszteséget kellett elkönyvelni. 

Érdemes megjegyezni még, hogy a cég kötelezettség-állománya is nagyot növekedett tavaly. A korábbi 22,6 millió forint után 92,5 millióval tartozik a Kft., melynek zöme rövid lejáratú kötelezettség. A növekedés a mérleg alapján annak eredménye, hogy a cég vevőktől kapott előlegei 0 forintról 76,2 millióra ugrottak. A kiegészítő melléklet azonban nem világít rá ennek pontosabb forrására. 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!