Mit lehet belerakni a konténerbe sittszállítás során?
A konténerrendelésnek is megvannak a maga határai, így mindenképpen oda kell figyelni arra, hogy pontosan mit is rakunk bele, mivel nem lehet mindent elszállítani ezzel a módszerrel. A sittszállítás során sittnek számít például a felújítások, építkezés alkalmával keletkező építőanyag, malter, bontott tégla, kisebb betondarabok, építőanyagok csomagolása, nyílászárók keretei és minden egyéb, az építkezésből származó hulladék.
Bontás esetén is ugyanez a helyzet, hisz bármilyen házat, lakóingatlant, tárolót, épületet vagy csarnokot bontanak le, akkor is rengeteg sitt keletkezik, amit mindenképpen el kell szállítani. Természetesen a bontások és építkezések többsége nem egy napig tart, így sokszor arra is van lehetőség, hogy a konténert több napra ki lehessen bérelni.
Mi az, amit semmiképpen se rakjunk bele a konténerbe?
Összességében azokat a veszélyes hulladékot, amik a környezetre és/vagy az egészségre veszélyt jelentenek. Ide tartozik például a kátránypapír, olaj, olajjal szennyezett rongyok, textíliák, akkumulátorok, szárazelemek, TV, híradástechnikai eszközök, vegyszerek, növényvédő szerek, festék, tinta és a higany is, valamint az autógumi.
Abban az esetben sem kell megijedni, ha ezek közül valamelyik szerepel a hulladékunk között, azt mindenképpen helyezzük külön a többitől és kérjük a diszpécser segítségét az egyeztetés során a veszélyes hulladék elszállításával kapcsolatban.
Hogyan történik a konténer rendelése?
A sittszállítás leegyeztetéséhez mindössze négy információra van szükség: a konténer mérete, a hulladék fajtája, a szállítás helye és ideje. Utóbbi kettő megadása nagyon egyszerű, csak annyi a teendőnk, hogy gondoskodjunk arról, legyen hova elhelyezni a konténert, valamint a megadott időpontban legyünk a helyszínen. A konténer méretét könnyen meg lehet saccolni, de itt van egy fontos javaslat, amire figyeljünk oda: rendeljünk 1-2 köbméterrel nagyobbat, mint amit előzetesen számoltunk. Ennek egyszerű oka van: kerüljük el azt a helyzetet, hogy nem fér bele a hulladék a konténerbe, ellenkező esetben a költségeink megduplázódhatnak, és az egész műveletre több időt kell szánnunk.
A hulladék összetétele a legfontosabb információ. Mindig adjunk teljes leírást a szemétről, hogy pontosan mi található benne, ne a helyszínen derüljön ki, hogy bizony veszélyes anyag is van közte vagy olyan elem, ami nem szállítható. Ha kérdésünk van, bátran tegyük fel a diszpécsernek, hisz naponta több tucat megrendelést egyeztet le, van tapasztalata a témában.