3p

A munkaerő toborzása több szektorban is megegyezik, de a kékgalléros szektor bizonyos tekintetben mégis kivételt képez, hiszen ezen a területen gyakran szembesülhetünk egyedi igényekkel, melyek feltételei a munkába állásnak. Ennek érdekékben pedig, hogy eredményes legyen a toborzás, a HR-osztálynak időben fel kell készülnie arra, hogy ezeknek az igényeknek eleget tegyen, ellenkező esetben ugyanis a munkavállaló nem fog munkába állni. De mely speciális igények a leggyakoribbak? Ennek jártunk utána!

Az előleg kérdése

A kékgalléros szektorban nem jellemző, hogy a munkavállaló rendelkezne bármiféle megtakarítással, vagyis sok esetben napról napra él, így pedig szinte lehetetlen elvárás, hogy egy új helyen előleg nélkül munkába álljon. Az előrehozott fizetésre főként azért van szükség, hogy a leendő munkavállaló folyamatosan ki tudja elégíteni a saját és a családja anyagi szükségleteit, így ha ez megoldható, akkor nagyobb eséllyel fog nálunk kezdeni a jelentkező.

Itt fontos kiemelni, hogy előlegre még a legmegbízhatóbb munkavállalónak is szüksége lehet, így ez fals szűrőnek bizonyulhat, ha ez alapján szeretnénk válogatni. A tapasztalatok azt mutatják, hogy minél hosszabb távúra nyúlik a munkaviszony, a munkavállalónak annál kevésbé lesz szüksége később előlegre.

Sikeres toborzás utáni lemorzsolódás

Némileg kapcsolódik az előző ponthoz, hogy a sikeres toborzást viszonylag gyors lemorzsolódás követi. Ennek oka szintén abban keresendő, hogy a kékgalléros munkavállalók körében nem jellemző a megtakarítás megléte, ami abból a szempontból jelent újabb problémát, ha tolódik a munkakezdés. Sok esetben jellemző, hogy a kiválasztás és a munkába állás között akár 7-10 nap is eltelhet, mivel a munkába álláshoz szükséges adminisztráció és az orvosi vizsgálat egyaránt időbe telik. Azonban minden egyes nap jelentős anyagi kiesést jelent a munkavállalónak.

Ennek a problémának megoldása lehet, ha a fogadó cég előre felkészül arra, hogy a toborzás után a lehető legkevesebb időt vegye igénybe a munkába álláshoz szükséges adminisztráció, és a munkavállaló mielőbb munkába tudjon állni.

Utaztatás és szállásolás

A fent említett két példán kívül még problémát okozhat, hogy a munkavállalók a legritkább esetben élnek ott, ahol a munkavégzés helye van. Így két dolgot tehetünk: vagy megszervezzük a munkavállalók utaztatását, hiszen a tömegközlekedés rendszerint nem jelent működő alternatívát, és autója sem mindenkinek van, vagy pedig szállást biztosítunk a munkahely közelében, hiszen megesik, hogy a munkavállalók az ország másik feléből érkeznek.

Amennyiben Önnek munkaerőre van szüksége, de elrettentette a fent említett problémák sokasága, megoldást jelenthet a munkaerő-kölcsönzés. Ha szeretne megismerkedni ennek részleteivel, forduljon a Beraman Hungary munkatársaihoz!

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!