Ahány otthon, annyi függöny!
Nézzünk szét a Home&Style függönyei között, ugyanis rengetegféle termék található, többek között a mintás fényáteresztő változat, amely változatos méretekben és megjelenésben érhető el a webshopban.
A választás során sose abból induljunk ki, hogy mit láttunk másoknál. Lehet, hogy a szomszéd sima egyszínű, rövid függönyei remekül mutatnak az ő lakásában, nálunk viszont nem passzolnának az enteriőrhöz. Ugyanígy hiába találunk egy csodaszép függönyt az egyik üzletben, ha a stílusa nem illik az otthonukhoz, akkor érdemes inkább tovább keresgélni.
A fényáteresztő függönyök célja nem csupán az, hogy díszítsék az ablakot, hanem az is, hogy kizárják a kíváncsi tekinteket. Így a szomszédok nem fognak tudni leskelődni, miközben pihenünk, takarítunk vagy épp öltözködünk.
Ilyen függönyöket minden ablak elé érdemes felhelyezni, akár úgy, hogy szobánként más-más stílusút használunk. Egy helyiségen belül azonban legyenek egyformák, hogy megmaradjon az egységesség.
A nappaliban és a hálóban használjunk bátran lágyan lengedező, földig érő függönyöket (kivéve ha háziállat vagy kisgyerek is él a lakásban, aki játszani akar vele). A konyhában és a fürdőben azonban célszerű a rövidebb, úgynevezett vitrázs függönyöket alkalmazni, amik csak az ablak alsó harmadát takarják.
Teremtsünk félhomályt függönyök segítségével!
Nincs sem redőny sem reluxa az hálószobánkban? Nem is lesz szükség rá, amennyiben felrakunk egy sötétítőfüggönyt! Ma már olyan textilek is léteznek, amelyek képesek teljes egészében kiszűrni a fényt, így behúzott állapotban szinte koromsötét lesz a szobában.
Ez nagyon hasznos, ha eddig azért nem tudtunk rendesen pihenni, mert reggel felkeltett a kinti világosság. Valamint nyáron, a hőségben is praktikus, ugyanis a vastag anyag valamelyest hőszigetelő is, így segít hűvösen tartani a beltért.
Tévhit, hogy sötétítőfüggöny csak fekete és egyéb sötét színekben létezik, ugyanis ma már vannak olyan textilek is, amik bár fehérek, de mégis teljesen kizárják a napfényt! A titok az anyag vastagságában és a gyártási technológiában rejlik.
Mindazonáltal jó, ha tudjuk, hogy minél inkább sötétít a függöny, annál vastagabb és súlyosabb anyagból van, amit érdemes figyelembe venni a függönyrúd kiválasztásánál, nehogy túlságosan gyenge legyen.
Időnként cserélgessük őket!
Nem muszáj hosszú évekig ugyanazokat a függönyöket használni. Vásároljunk akár 2-3 garnitúrát is, amit felváltva helyezünk fel az ablakokra.
Lehetnek például külön téli és nyári függönyeink, melyek anyagukban, mintájukban, asszociálnak az aktuális évszakra. Ezáltal nagyobb átalakítások nélkül tehetjük változatosabbá otthonunkat.