3p

Egy aranyos macifüles sapkával bármelyik kisgyerek szettjét könnyedén feldobhatják. Nincs szükség komolyabb kézügyességre, viszont lelkesedésre annál inkább.

A következőkben leírt, roppant egyszerű elkészítési módot a Minitex méteráru webáruház segítségével mutatjuk be.

Mi is a macifüles sapka?

A macifüles sapka a világ egyik legvidámabb és legegyszerűbb dolga. A gyerekek egyszerű sapkáit könnyen fel tudják vele dobni, vagy akár vásárolni is lehet ilyen sapkát és nagyon vidám tavaszi viselet lehet.

Milyen anyagból készüljön?

A legjobb anyag egy ilyen sapka elkészítéséhez a gumis egyfalas, más néven pamut jersey, de más anyagból is készülhet. Anyagok terén a Minitex méteráru webáruház kínálata kimagasló, és ha esetleg elvesznének a rengeteg anyag között, segítséget is kapnak.

Színeket tekintve teljesen szabad kezet kapnak a kreatív felnőttek, bár arra figyeljenek, hogy a választott színek passzoljanak egymáshoz. Mivel ilyen sapkákat általában tavasszal hordanak a gyerekek, érdemes vidám színekben gondolkodni.

Az elkészítés

Első lépésben mérjék le a gyermek fejkörméretét, erre szükség van a szabásminta elkészítéséhez. A szabásminta két darabból áll. Az egyik a sapka negyede, a másik pedig a macifül. A sapka magasságánál nyugodtan hagyjanak rá, így fel lehet hajtani a sapka alját és ki fog látszódni a másik szín. Illetve jobban a gyermek fejére lehet húzni, jobban fog passzolni. A szabásminta szélessége a fejkörméret negyede legyen, illetve felül egy egyenlő szárú háromszögnyi részt vágjanak le.

A sapka szabásmintáját kettéhajtott anyagból vágják ki, a két színből 2-2 darabot. A macifülekhez a sapka belső anyagát használják, abból is összesen 4 darabot vágjanak ki.

A macifülek összevarrásával folytassák. 2-2 macifület a színénél varrjanak össze, ezután fordítsák ki és a csücsköknél beráncolva öltsék le.

Amikor ezzel elkészültek, a sapka mintáit kell megvarrni. Ehhez először a korábban kivágott háromszögeket varrják le a színén. Ezután a sapka belsőket és külsőket kell összevarrni. Ehhez fogjanak egy belső és egy külső részt, és színt a színnel varrják össze. Itt fontos, hogy rugalmas öltésekkel dolgozzanak, különben a cérna nem nyúlik az anyaggal és elszakad. Amikor ez kész, fordítsák ki és vasalják el az anyagot.

Következő lépésben fektessék egymásra a sapka két darabját. Belsőt a belsőre, külsőt a külsőre, úgy, hogy a szín színre nézzen a belső oldalon. Ezután a macifüleket gondosan csúsztassák be a külső réteg közé úgy, hogy a nem varrt része kilógjon egy picit.

Amikor ez kész, varrják körbe a sapkát, nagyjából egy 3 cm-es részt kihagyva, hogy ki lehessen fordítani a sapkát. Ezután fordítsák ki a sapkát és varrják el a lyukat láthatatlan öltéssel. Ezzel kész is a macifüles sapka.

Ahogy láthatják, macifüles sapkát készíteni nem bonyolult és igazán büszkék lehetnek magukra, hogy egy ilyen kedves kis kiegészítőt készítettek gyermeküknek.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!