5p

Ez a cikk Privátbankár.hu / Mfor.hu archív prémium tartalma, amelyet a publikálástól számított egy hónap után ingyenesen elolvashat.
Amennyiben első kézből szeretne ehhez hasonló egyedi, máshol nem olvasható, minőségi tartalomhoz hozzáférni, akár hirdetések nélkül, válasszon előfizetői csomagjaink közül!

A koronavírus elleni harc egyik fontos eszköze a rengeteg tesztelés. Sok cégnek lett ez a profilja, az üzletbe pedig ismert magyar milliárdosok is betársultak.

Egy éve az életünk része a koronavírus, ennyi idő pedig bőven elég volt már ahhoz, hogy (kis túlzással) már minden sarkon legyen szűrőállomás. Ilyen például a Whitelab is, amely Budapesten és több vidéki nagyvárosban is működtet a Covid-19 vírus kimutatása céljából PCR- és antigén gyorsteszt elvégzésére mintavételi pontokat heti 7 napban, a nap 12 órájában. Például akad egy konténeres szűrőállomás a budapesti Westend plázánál, ahol pénteki ottjártunkkor egymásnak adták a kilincset a tesztelésre érkező ügyfelek.

Rendszerünk lehetővé teszi a gyors, akár azonnali időpontfoglalást és az egyszerű, 1 perc alatt elvégezhető vásárlást. Várakozás nélküli mintavételt biztosítunk, valamint antigén gyorstesztnél azonnali, PCR-tesztnél 24 órán belüli eredményt garantálunk

- olvasható a Whitelab oldalán. A hatósági ár (19 500 forint) magában foglalja az időpontfoglalás, a mintavétel és a diagnosztika minden költségét. Az oldalról az is kiderül, hogy a mintavétel az egészségügyi szolgáltatásra jogosult C19 Kft. közbenjárásával valósul meg.

Kié a C19?

Maga az alapcég már 2003 óta létezik, de csak tavaly májusban lett C19 Kereskedelmi és Logisztikai Kft. a neve. Fő tevékenysége is csak tavaly április óta lett az egyéb humán-egészségügyi ellátás. Egészen 2019-ig gyakorlatilag bevétele sem volt a cégnek: 2017-ben nulla árbevétel mellett 735 milliós veszteség, majd 2018-ban 29 milliós forgalom mellett magas árbevételarányos nyeresége, több mint 17 millió forint, 2019-ben pedig megint 0 árbevétel és 771 milliós veszteség. Székhelye az újpesti Berlini Park, amelyet saját bevallása szerint 50 éve azért hoztak létre, hogy méltó otthona legyen a tudománynak. Tavaly november óta a C19 tulajdonosa a Hégely Holding Kft. és a Drem Kft.

Sokat kell tesztelni (Illusztráció: Depositphotos)
Sokat kell tesztelni (Illusztráció: Depositphotos)

Összeszokott párosról van szó, hiszen például a portfolio.hu tavaly októberi cikke szerint Puskás László kutató-professzor és csapata az Alzheimer-kór gyógyítására egyedi megoldással állt elő, a gyógyszerjelöltet az Aperus Pharma Zrt. fejlesztette. Pénzügyi befektetőként pedig Hégely Sándor (Hégely Holding Kft.) csatlakozott a projekthez, míg Pomozi István (Drem Kft.) befektetése mellett a szakmai csapatot erősíti.

A két cég közül a Hégely Holding az érdekesebb: többségi tulajdonosa Hégely Sándor békéscsabai vállalkozó, például ő a Csabai Kolbászfesztivál igazgatója és szervezője (valamint a Csabai Rendezvényszervező Kft. egyik tulajdonosa), így nem véletlen, hogy a Csabai Kolbászfesztivál oldalán is megtaláljuk a Whitelab hirdetését. Maga a fesztivál tavaly elmaradt.

Bízunk abban, hogy hamarosan mindannyian visszakapjuk a régi életünket, és újra kockázatmentesen megtartható lesz a Csabai Kolbászfesztivál

- közölte még tavaly ősszel Hégely Sándor fesztiváligazgató.

A Hégely Holding 2019-ben 685 millió forint adózott eredménnyel zárt, tavaly novemberben, tehát nagyjából a koronavírus második hullámában, új kisebbségi tulajdonos érkezett a cégbe az i-Cell Mobilsoft Zrt. képében. Ez pedig már igazi nagyágyú: 2019-ben 17,6 milliárd forintos bevétel mellett 6,4 milliárd forintos profitot lehetett elkönyvelni. A cég tulajdonosa az i-Holding Magyarország Kft.-n és az E-MILORG Kereskedelmi Kft.-n keresztül novemberig Emőri Gábor volt. Most már az i-Holding tulajdonosa a Máltán bejegyzett Grolime Holding, de ügyvezetője Emőri Gábor.

A tavaly 19. alkalommal megjelent A 100 Leggazdagabb magyar című kiadvány számításai szerint Emőri Gábor a 23. helyen szerepelt, 56 milliárd forintos becsült vagyonnal. A milliárdos cégcsoportja, az i-Cell első nagy dobása a HU-GO útdíjfizető rendszer összerakása volt (de hozzá köthető az Elektronikus Közúti Áruforgalom Ellenőrző Rendszer is), azóta is rendszeresen indul állami közbeszerzéseken az IT-megoldásaival. A cég a Mészáros-féle R-Korddal közösen nyerte el például a MÁV vasúti rádiós rendszerének sokmilliárdos kiépítését is.

Büszkék vagyunk arra, hogy a döntéseinket gyorsan meghozva, képesek vagyunk azonnal alkalmazkodni a piaci változásokhoz. Olyan fontos innovációs projekteken dolgozunk, amelyek jelentős hatással vannak a gazdasági életre és az emberek mindennapjaira

- vall magáról az i-Cell.

Mészáros Lőrincről pedig az mfor.hu írta meg, hogy tavaly december 9-e óta tulajdoni hányaddal rendelkezik a Fájdalom-ambulancia Kft.-ben. A cégnek ma már a koronavírus-járvány miatt autós COVID-19 szűrőállomása is van a MOM Sport Jagelló úti parkolójában. Tehát a felcsúti milliárdos vállalkozó pont a koronavírus-járvány kellős közepén vásárolta be magát az egészségügyi vállalkozásba. Hirdetésük szerint a PCR-teszt eredménye másnapra, míg az antigénteszt-eredmény egy órán belül elkészül.

Nagyon változó, hogy egy nap hány teszt készül az országban, de például a március 27-i adatok szerint 42,5 ezer tesztet csináltak. Összesen pedig eddig 4,4 millió mintavétel történt a koronavírus-járvány kezdete óta.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!