3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A kisbaba pocaklakós időszakát szokás három trimeszterre tagolni. Mikor azt olvassuk, hogy „negyedik trimeszter”, igazából kicsit elbizonytalanodhatunk. Hisz a valóságban csupán három trimeszter létezik. Ezt a negyediket Dr. Harvey Karp amerikai sztár gyermekgyógyász után a szülést követő három hónapos időszakra használják.

Az ő véleménye szerint ugyanis a picik csak azért születnek meg a kilencedik hónap környékén, mert már nem férnek el – főképp a nagy fejük miatt – az anyaméhben. Sokan nagyon logikusnak tartják ezt. Az újszülöttek életük első három hónapjában, azaz a „negyedik trimeszterben”, még rendkívül sérülékenyek, szülői gondoskodásra szorulnak.

Tudatosan készüljünk a szülői szerepre

Mikor megszületik a baba és vele gyakran egy új család is, teljesen új életmódra kell berendezkedni. Minden más lesz, mint eddig volt. Nem csak a babának kell a külvilághoz alkalmazkodni, hanem a kismamának és környezetének is a baba igényeihez kell igazítania a napi rutint. Ez az élet velejárója – mondhatjuk. Ám akkor is: rettentő nagy felelősség is.

Pont emiatt a kismama és a kisbaba is a lehetőségekhez mérten a legnagyobb támogatásra szorul. A szervezetben hatalmas hormonváltozások kezdődnek a szülést követően, melyek rettentően megterhelik az amúgy is kiszipolyozott anyai szervezetet. A babát 2-3 óránként táplálni kell, így a kialvatlanság borítékolható. Jó, ha minden kismama tudatosan felkészül ezekre a kihívásokra, és nem akar máris „szuperanyává” válni.

Hasznos eszközök segíthetnek

Nagyon kimerítő, ha a kicsi sokat sír. Pedig csak így tud még jelezni nekünk, az egyetlen biztos pontnak a külvilágban. A legjobb, ha sokat hordozzuk a kisbabát például egy hordozókendőben. A mama közelsége biztonságot, meleget és életet jelent. Mivel ici-pici az újszülöttek gyomra, gyakran megéheznek. A szoptatás a legjobb és legegyszerűbb mód mind a baba, mind pedig a mama számára.

Nem mindig zökkenőmentes a kezdeti időszak. Nagyon nagy segítség a Lindalime mellbimbóvédője, ha például a mellbimbó kisebesedik vagy a baba még nem tud elegendő tejet szívni, esetleg szájtartási nehézségei vannak, illetve ha a mellbimbó alakja lapos, befelé forduló.

A mellbimbóvédő puha, íztelen, szagtalan szilikonból készül. A pici baba könnyen a szájába tudja venni, vele könnyebb és hosszabb ideig is tart a szoptatás. Ha pedig „túl jól” működik a szervezet és nagyon erős a tejleadó reflex, a Lindalime tejgyűjtő kagyló segít, hogy a drága anyatej minden cseppje megmaradhasson. Használhatjuk a szoptatások között, alatt és az etetés végén is. Később még nagyon jól jöhet ám ez a bespájzolt anyatej.

A lelkünk egészsége az első

Nagyon fontos még, hogy a kismamák szeressék és elfogadják a testüket ebben az időszakban is. Egy csodát, kisbabánkat segített a világra hozni. Nem most kell gyorsan topmodell formába kerülni. Adjunk magunknak kis időt, és minden rendben lesz.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!