3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A protokoll ismereteket sajnos nem tanítják az iskolákban, pedig az üzleti találkozók, megbeszélések sikeressége múlhat rajtuk. Mutatunk néhány sarkalatos témát, amire mindenképp figyelj oda, ha tárgyalni mész az ügyfeleddel!

 

  1. Köszönési szabályok

Már ezzel a kérdéssel a legtöbb ember gondban van. Ki köszönjön először kinek, és mit mondjon? A tisztelettudó magatartás az, ha a napszaknak megfelelően köszönünk és hozzátesszük a “kívánok” szót is. Az első találkozáskor kerülni kell a “Szia!” vagy a “Hello!” használatát, illetve a tegeződést is.

Mindig az köszönjön előbb, aki belép a helyiségbe azoknak, akik már bent tartózkodnak.

A köszönési szabályokra ezenkívül külön ismeretek is vonatkoznak:

  • a férfi köszön először a nőnek, a rangtól függetlenül
  • a fiatalabb az idősebbnek
  • az alacsonyabb rangú a magasabb rangúnak

Miközben köszönünk, nézzünk a másik szemébe! Nem vet ránk jó fényt az sem, ha zsebre tesszük a kezünket vagy valamivel babrálunk közben.

Az üzleti életben gyakori, hogy a köszönés mellé hozzáteszik az “asszonyom” vagy “uram” kifejezést is, de ez nagyon hivatalos. 

Ha végképp nem tudod, hogyan köszönj, válaszd a “Tiszteletem!” vagy az “Üdvözlöm!” szavakat.

  1. Tegeződés-magázódás

Ez a másik gyakori probléma, ami felmerül két tárgyalófél között, főleg, ha egyidősek, egyneműek. Itt is be kell tartani a protokoll szabályokat, amelyekkel te is megismerkedhetsz, ha részt veszel a MOE Rendezvényakadémia online képzésén. A 19 modulból felépített protokoll tanfolyam mindenre kitér, amire szükség lehet az üzleti életben: a megszólítás, az öltözködési szabályok kérdése, az ajándékozás etikettje ugyanúgy szerepel a tananyagban, mint a telefonálás és üzleti levelezés protokollja.

A magázódás témakörét is részletesen tárgyalják ezen a képzésen, hasznos információkat tudhatsz meg. Például mindig a nőnek kell felajánlania a tegeződést a férfinak, illetve az idősebb adhat rá engedélyt a fiatalabbnak. De az is megtanulható itt, hogyan illik fogadni ezt a lehetőséget.

  1. Bemutatkozás

Az üzleti tárgyalások első lépései közé tartozik a bemutatkozás is, itt is sok hibát lehet elkövetni. Mindig jól érthetően mondjuk a nevünket, ne csak eldaráljuk! 

Akkor is mutatkozzunk be, ha a másik egyértelműen beazonosított minket, ez az alapvető udvariassághoz tartozik első találkozáskor.

Ha mi nem értettük a másik nevét, bátran kérdezzünk vissza! Kínosabb szituációk kerülhetők el így.

Érdemes bemutatkozáskor a cégünk, vállalatunk nevét is hozzátenni, hogy tudják, kit képviselünk. Ha van nálunk névjegykártya, akkor ezt is ekkor adjuk át!

Mindenképp fontos az is, hogy a bemutatkozást követően induljon meg valamiféle könnyed társalgás az üzletfelek között, ne térjünk egyből a tárgyalás témájára! 

Mindezen szabályok elsajátításhoz, betartásához gyakorlás és egy kis odafigyelés szükséges. Mivel az első benyomás hatása számottevő az üzleti életben, érdemes időt és energiát fordítani a protokoll ismeretek megtanulására.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!