Mindig bő ruhákat kell hordanunk? Nem!
Általánosan jellemző a nőkre, hogy a kényes területeket szeretik eltakarni. Azonban ez sokszor problémát okoz, hiszen egy szélesebb csípőt testhezálló felsővel és bő nadrágokkal vagy szoknyákkal leplezni nem szerencsés.
Így a problémás területet még jobban felnagyítjuk optikailag, és a szemet is jobban vonzza majd emiatt a csípő és környéke. Ilyen esetben érdemes kicsit testhezállóbb, de nem túl szűk szoknyát vagy nadrágot viselni.
A legjobb, amit tehetünk, ha a felsőtestünkre fektetjük a hangsúlyt, egy érdekesebb mintájú vagy szabású, dekoratív felsővel vagy egy ilyen stílusban kialakított egyberuhával. Vannak olyan helyzetek, amikor szerencsés lehet a bő szabású ruha. Nézzük!
Ne legyen túl szűk sem
A túl szűk ruhával az a gond, hogy ahelyett, hogy “összetartana”, sokszor inkább felhívja a figyelmet arra a területre, annak hátrányaira, melyeket vékonyabbnak akarunk, kiemelheti a hurkákat. Éppen ezért egy-két számmal kisebb ruhát ebből a célból ne vásároljunk, mert nem fog jól elsülni a dolog.
A bővebb ruhákkal, ahogy feljebb is írtuk, óvatosnak kell lenni, mert szintén kihangsúlyozhatják azt, amit nem szeretnénk.
Mikor érdemes mégis bő szabású felsőt vagy ruhát hordani? Például akkor, ha a derekunkon, hasunkon lévő kilókat szeretnénk eltakarni, illetve kényelmes, jól szellőző, lenge ruhára vágyunk. Ilyenkor jó választás egy csinosan szabott, nagyméretű ruha a NorenStore kínálatából. A hagymaformájú szabás most kifejezetten divatos, és diszkréten, de a derékra is felhívja a figyelmet. Ezért kiváló választás lehet hason lévő plusz kilók esetén. Érdemes azonban szűkebb fazonú nadrággal hordani.
Milyen legyen a nyak szabása?
A garbónyakú ruha szinte mindenkinek tilos, aki nagyobb méretű ruhákat hord. De minden zárt nyakú felső vagy ilyen szabású ruha is. Miért? Mert optikailag szélesít, hosszában összenyom, ahelyett, hogy nyúlánkabbá tenné a felsőtestet.
Ezért érdemes csónaknyakú vagy bármilyen ötletes megoldással kissé lengébb nyakvágású ruhát, felsőt hordani, a blúz felső gombját, ha lehet, kigombolni. Legyen a kulcscsont táján szabadon hagyott bőrfelület, ez nem jelent mélyen dekoltált viseletet.
Ugyanígy a felsőknek nem szabad nagyon mintásnak sem lennie, legalábbis a nyak és a mell vonalában. Ugyanazt az optikai hatást érjük így el, mint a nagyon zárt felsőkkel. Ezek a szabályok arra is igazak, akik karcsúak, de mellben teltebbek.
Összességében tehát ha van rajtunk néhány plusz kiló, nem kell kétségbeesetten rejtegetni magunkat óriási, bő ruhákkal. E helyett meg kell találni a középutat a ruha kiválasztásakor, és tudatosan kell öltözködni.