3p

 

Hogyan öltözzenek, akik nem konfekcióméretű ruhákat hordanak, hanem esetleg XL, XXL-es darabokra van szükségük? Igazából csak egy kicsit kell máshogy, tudatosabban öltözködniük. Azonban rengeteg divatos és csinos ruhadarab vár rájuk is! Íme néhány tipp, hogy hogyan öltözzünk, ha egy kis plusz van rajtunk.

 

Mindig bő ruhákat kell hordanunk? Nem!

Általánosan jellemző a nőkre, hogy a kényes területeket szeretik eltakarni. Azonban ez sokszor problémát okoz, hiszen egy szélesebb csípőt testhezálló felsővel és bő nadrágokkal vagy szoknyákkal leplezni nem szerencsés. 

Így a problémás területet még jobban felnagyítjuk optikailag, és a szemet is jobban vonzza majd emiatt a csípő és környéke. Ilyen esetben érdemes kicsit testhezállóbb, de nem túl szűk szoknyát vagy nadrágot viselni.

A legjobb, amit tehetünk, ha a felsőtestünkre fektetjük a hangsúlyt, egy érdekesebb mintájú vagy szabású, dekoratív felsővel vagy egy ilyen stílusban kialakított egyberuhával. Vannak olyan helyzetek, amikor szerencsés lehet a bő szabású ruha. Nézzük!

Ne legyen túl szűk sem

A túl szűk ruhával az a gond, hogy ahelyett, hogy “összetartana”, sokszor inkább felhívja a figyelmet arra a területre, annak hátrányaira, melyeket vékonyabbnak akarunk, kiemelheti a hurkákat. Éppen ezért egy-két számmal kisebb ruhát ebből a célból ne vásároljunk, mert nem fog jól elsülni a dolog.

A bővebb ruhákkal, ahogy feljebb is írtuk, óvatosnak kell lenni, mert szintén kihangsúlyozhatják azt, amit nem szeretnénk.

Mikor érdemes mégis bő szabású felsőt vagy ruhát hordani? Például akkor, ha a derekunkon, hasunkon lévő kilókat szeretnénk eltakarni, illetve kényelmes, jól szellőző, lenge ruhára vágyunk. Ilyenkor jó választás egy csinosan szabott, nagyméretű ruha a NorenStore kínálatából. A hagymaformájú szabás most kifejezetten divatos, és diszkréten, de a derékra is felhívja a figyelmet. Ezért kiváló választás lehet hason lévő plusz kilók esetén. Érdemes azonban szűkebb fazonú nadrággal hordani.

Milyen legyen a nyak szabása?

A garbónyakú ruha szinte mindenkinek tilos, aki nagyobb méretű ruhákat hord. De minden zárt nyakú felső vagy ilyen szabású ruha is. Miért? Mert optikailag szélesít, hosszában összenyom, ahelyett, hogy nyúlánkabbá tenné a felsőtestet. 

Ezért érdemes csónaknyakú vagy bármilyen ötletes megoldással kissé lengébb nyakvágású ruhát, felsőt hordani, a blúz felső gombját, ha lehet, kigombolni. Legyen a kulcscsont táján szabadon hagyott bőrfelület, ez nem jelent mélyen dekoltált viseletet.

Ugyanígy a felsőknek nem szabad nagyon mintásnak sem lennie, legalábbis a nyak és a mell vonalában. Ugyanazt az optikai hatást érjük így el, mint a nagyon zárt felsőkkel. Ezek a szabályok arra is igazak, akik karcsúak, de mellben teltebbek. 

Összességében tehát ha van rajtunk néhány plusz kiló, nem kell kétségbeesetten rejtegetni magunkat óriási, bő ruhákkal. E helyett meg kell találni a középutat a ruha kiválasztásakor, és tudatosan kell öltözködni.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!