A Blackstone magántőke-óriás kivonult a TikTok amerikai tevékenységébe befektetni kívánó konzorciumból – mondta a Reutersnek egy, az ügyet ismerő forrás. Ezzel tovább fokozódik a bizonytalanság a kínai hátterű videóplatform amerikai sorsát illetően – miközben az ügylet az amerikai-kínai kereskedelmi tárgyalásokban is szerepet kap.
A Blackstone azt tervezte, hogy kisebbségi részesedést szerez a TikTok amerikai üzletágában. Az üzlet tető alá hozását Donald Trump elnök régóta sürgeti. A konzorciumot a Susquehanna International Group és a General Atlantic vezetik, amelyek a TikTok kínai tulajdonosának, a ByteDance-nek jelenleg is befektetői. A csoport a legesélyesebb befutó a TikTok amerikai üzletágának megszerzésére – az ügylet során amerikai befektetők a TikTok 80 százalékát birtokolnák, míg a ByteDance megtartaná kisebbségi részesedését.
A Blackstone nem kívánt nyilatkozni, és a TikTok sem reagált a kommentárra vonatkozó megkeresésre.
A ByteDance számára az Egyesült Államokban népszerű közösségi médiaalkalmazás eladásának határidejét többször is elhalasztották, ami bizonytalanságot okozott a befektetők körében. A múlt hónapban Trump már a harmadik végrehajtási rendeletet írta alá, amelyben meghosszabbította a ByteDance számára a TikTok eladására vonatkozó határidőt, ezúttal szeptember 17-re kitolva azt. A kongresszus 2024 áprilisában fogadta el a törvényt, amely 2025. január 19-ig kötelezte volna a TikTok eladását, ellenkező esetben pedig a bezárását.
A határidő meghosszabbítása bírálatokat váltott ki egyes törvényhozók részéről, akik szerint a Trump-kormányzat „semmibe veszi a törvényt”, és figyelmen kívül hagyja a TikTok feletti kínai ellenőrzéssel kapcsolatos nemzetbiztonsági aggályokat.