A technológiai szabványok kidolgozását szorgalmazza minden érintett fél részvételével a Huawei Technologies mobilhálózati berendezéseket gyártó vállalat, reagálva az Európai Parlament állásfoglalására a kínai távközlési cégek által támasztott biztonsági kockázatokról.
Az Európai Parlament (EP) kedden megszavazott állásfoglalásában aggodalmának adott hangot a kínai telekommunikációs cégek jelentette kiberbiztonsági kockázatok miatt. Iránymutatást kért egyúttal az Európai Bizottságtól (EB) és az uniós tagállamoktól arra vonatkozóan, hogy a következő generációs mobil- és internethálózatok kiépítésekor miként kezelhetők a biztonsági kockázatok.
A Huawei Technologies szerdán az MTI-nek eljuttatott közleményében az Európai Parlament állásfoglalására reagálva leszögezte: "nyitott és elkötelezett az iránt, hogy az európai intézményekkel együttműködve alakíthassa ki a közös kiberbiztonsági szabványokat, valamint garantálni tudja az 5G hálózatok biztonságát."
Jöjjön el a 2019-es év egyik legizgalmasabb KKV-eseményére! Több mint 50 előadó és panelbeszélgetés-résztvevő 5 szekcióban! Hogyan tudják kihasználni a magyar KKV-k a digitalizációban rejlő lehetőségeket, és miből tudják ezt finanszírozni? A geopolitikai kihívások, a Brexit és a kereskedelmi háború tükrében mi vár a magyar KKV-kra?
Néhány név az előadók közül: MAGYAR LEVENTE - Külgazdasági és Külügyminisztérium, miniszterhelyettes - JAKAB LÁSZLÓ - Innovációs és Technológiai Minisztérium, miniszteri főtanácsadó - FÁBIÁN GERGELY - Magyar Nemzeti Bank, igazgató - WOLF LÁSZLÓ - OTP Bank, vezérigazgató-helyettes - JELASITY RADOVAN - Erste Bank, vezérigazgató - BALOG ÁDÁM - MKB Bank, elnök-vezérigazgató - HEGEDÜS ÉVA - Gránit Bank, elnök-vezérigazgató - BÚZA ÉVA - Garantiqa, vezérigazgató - RASKÓ GYÖRGY - agrárközgazdász - SALGÓ ANDRÁS - BMW Group Magyarország - FERNBACH ZOLTÁN - Mercedes-Benz Hungária Kft., Hálózatfejlesztési és tréning igazgató - LAUFER TAMÁS - IVSZ, elnök
A Huawei közleményben megfogalmazott álláspontja szerint "a kiberbiztonság olyan kihívás, amelyen a technológiai vállalatoknak, kormányzatoknak és szolgáltatóknak közösen kell dolgozniuk, hogy egységes szabványokat tudjanak kifejleszteni."
"Éppen ezért nyitottuk meg Kiberbiztonsági Átláthatósági Központunkat Brüsszelben. Reméljük, hogy minden érdekelt fél a szorosabb együttműködés kialakítására használni fogja majd ezt a platformot a biztonsági szabványok, ellenőrzési mechanizmusok és a biztonsági technológia innovációinak területén" - fogalmaz a Huawei Technologies az MTI-hez eljuttatott közleményében.