3p

Meglehet, az eljárás kiváltó oka még azelőtt keletkezett, hogy az egyharmados MKB-pakettet Szíjj Lászlónak, Mészáros Lőrinc tiszakécskei üzleti partnerének eladta Matolcsy György jegybankelnök unokatestvére, Szemerey Tamás. Az ő két – köztük a bajban lévő NHB-t birtokló – cége ellen is végrehajtást rendelt el ugyanis az adóhatóság.

Az NHB-tulajdonos BanKonzult Pénzügyi és Gazdasági Tanácsadó Kft. ellen a mostani már nem az első NAV-végrehajtás. Jó két éve néhány kisebb, együttesen még a százezer forintot sem elérő közteher-elmaradás – személyi jövedelemadóból 26 ezer, egészségügyi hozzájárulásból 44 ezer, szakképzési hozzájárulásból 29 ezer forintos – miatt lépett fel a céggel szemben az adóhatóság. A cég akkori tájékoztatása szerint a galibát az okozta, hogy a pénzügyi részlegük néhány tételt nem rögzített utalásra, s hiába pótolták a mulasztást, a hétvége miatt kifutottak az időből.

Meglehet, még a régi tulajdonos a felelős a végrehajtás elindulásáért
Meglehet, még a régi tulajdonos a felelős a végrehajtás elindulásáért

Ezúttal a NAV Észak-budapesti Adó- és Vámigazgatósága január 21-én indított végrehajtási eljárást – derül ki a cégbírósági adatokból, az viszont már nem, hogy pontosan milyen tételek miatt. Megkerestük a BanKonzultot, de napok óta nem kaptunk választ, amint megérkezik, azt természetesen közöljük. Így csak az biztos, hogy az adóhatóság végrehajtást a hatályos törvény értelmében egyrészt az általa nyilvántartott adók és járulékok vonatkozásában hivatalból, másrészt jogszabályi rendelkezés alapján, külső megkeresésekre folytat.

Érdekes módon a NAV február 17-én frissült adatai között nemcsak az MKB-ban közel 33 százalékban tulajdonos, tavaly december 21-étől Mészáros Lőrinc tiszakécskei üzleti partnere, Szíjj László érdekeltségébe tartozó BanKonzult Finance Befektetési Zrt., hanem egy másik Szemerey-cég, a BanKonzult Balaton Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. neve is szerepel. A fő tevékenységként szállodai szolgáltatással foglalkozó cég mintha évek óta alvó lenne. Nettó árbevételre nem tett szert, egyetlen alkalmazottja sincs, saját tőkéje 2017 végén közel -1,4 millió volt. Ami annak lehet a következménye, hogy a cég két egymást követő évben, 2016-ban és 2017-ben is 680 ezer, illetve 679 ezer forintos veszteséget mutatott ki. A 2017. évi beszámolójának kiegészítő mellékletében az szerepelt, hogy mivel a saját tőke a jegyzett tőke alá csökkent, „a cég tulajdonosainak intézkedniük kell a saját tőke helyreállításáról”. Hogy azonban ez megtörtént-e, az legkorábban a 2018-as beszámoló május 31-éig kötelező közzétételekor derülhet ki.

 

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!