2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Megszavazta az Európai Parlament kedden az Európai Unión kívüli országokból érkezettek legális munkavállalását és tartózkodását könnyítő jogszabályt, amely szerint a külföldieknek ehhez egyetlen, egységesen érvényes engedéllyel kell rendelkezniük.

Mint a témában illetékes biztos, a belügyekért felelős Cecilia Malmström közleménye emlékeztetett, a szabályozás egyértelművé teszi a legális munkavállalók jogait is, amelyek lényegében megegyeznek majd az unión belüli alkalmazottakéval.

A strasbourgi plenáris ülésen elfogadott jogszabály hétfői vitájában felszólalt Göncz Kinga (MSZP), aki szerint "az unió idősödő társadalmainak nagy szüksége van a szabályozottan érkező migránsokra, munkavállalókra, akik hozzájárulnak az unió versenyképességéhez, a szociális biztonsági rendszerünk fenntartásához".

"A következő években körülbelül 700 ezer munkavállaló fog hiányozni az informatikai szektorból, közel 2 millió munkavállaló az egészségügyből az Európai Unióban. Európa kevésbé vonzó a jól képzett, harmadik országbeli munkavállalók számára, mint az Amerikai Egyesült Államok, Kanada, Ausztrália vagy Svájc. Ahhoz, hogy vonzóbbak legyünk, fontos a közös bevándorlási politika kialakítása" - hangsúlyozta a képviselő.

Felhívta a figyelmet arra, hogy "a valódi közös európai migrációs politika kialakításáig még sok a teendő", így a tagállamoknak folytatniuk kell az elfogadott irányelvek átültetését a nemzeti törvényeikbe, előrehaladást kell elérni a vállalaton belüli áthelyezésre és az idénymunkásokra vonatkozó direktíva területén is.

Felszólalt a vitában Szegedi Csanád (Jobbik) is, aki egyebek között azt mondta, hogy az uniónak "az európai munkanélküliséget kell visszaszorítania és nem az afrikai munkanélküliséget adott esetben". Azt is fontosnak tartotta, hogy "oldják meg először azt, hogy egy magyar munkavállaló annyit keressen, mint mondjuk egy német, francia vagy egy olasz munkavállaló". A bevándorlást pedig szerint "Európában azonnal le kell fékezni, hiszen látják, hogy mi történt Londonban, Madridban vagy Berlinben. Ez fog bekövetkezni azokban a tagországokban is, ahol hasonló kritikus társadalmi feszültség van" - tette hozzá Szegedi Csanád.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!