21 277 ponton zárta a hetet a BUX index, ez 0,82 százalékkal volt magasabb a csütörtöki értékénél. A forgalom kicsit elmaradt az átlagostól, a nap végére nagyjából 20 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények vegyesen zárták a hetet, jórészt inkább oldalaztak, nem volt jelentős elmozdulás. Az OTP a nap végén 5000 forintba került, ami 2,56 százalékkal volt magasabb a tegnapi záróárfolyamnál. Eközben a Mol 17 700 forintig kapaszkodott fel, ami 1,43 százalékos drágulásnak felelt meg. 652 forintig esett vissza a zárásig a Magyar Telekom, ez 0,31 százalékos gyengülést jelentett az egy nappal korábbi értékhez képest.
Veszítettek értékükből a gyógyszergyártók a tőzsdén: a Richter 0,44 százalékos esés után 45 400 forinton állt meg, míg az Egis 18 820 forintos ára 1,21 százalékkal volt alacsonyabb a csütörtökinél.
A nap első felében jól tartotta magát a forint, majd a délutáni kiábrándító amerikai makroadat hatására a magyar devizát is adni kezdték a befektetők. A részvénypiac zárása után nem sokkal már 281,60 forintot kellett adni egy euróért, ami majdnem egy százalékkal volt magasabb a tegnapi szintnél. A dollárral szemben 232,30-nál állt a hazai fizetőeszköz, míg a svájci frankért 201,75 forintot kellett fizetni délután.
A vezető nemzetközi tőzsdék is hullámzó teljesítrményt mutattak a hét utolsó kereskedési napján: a londoni FTSE a nap második felében 0,87 százalékkal állt csütörtöki értéke felett, a frankfurti DAX pedig 0,29 százalékkal erősödött. Régiónkban a varsói WIG 20 0,08 százalékkal állt tegnapi szintje alatt nem sokkal a zárás előtt.
A tengerentúlon a nyitás előtt a vártnál gyengébb adatok jelentek meg a kiskereskedelmi forgalomról, így a Wall Street vezető indexei a mélyből indították a napot, majd fokozatosan kapaszkodtak egyre feljebb. Az első néhány óra után a Dow már csak 0,09 százalékkal állt tegnapi értéke alatt, a S&P is ugyanekkora visszaeséssel kezdte a napot.
Menedzsment Fórum