Kedden is jelentős gyengüléssel zárt a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely a nap végén 3 százalékkal állt előző napi záróértéke alatt. A végére az OTP és a Mol is nagyot esett, mindkét vezető részvény több mint 4 százalékkal lett olcsóbb, a Richter viszont még erősödni is tudott.
19 677 ponton zárt a BUX index kedden, ez 3,01 százalékkal volt alacsonyabb a hétfői értéknél. A több mint 600 pontos gyengülés mellett a forgalom kicsit magasabb volt az átlagnál, majdnem 30 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények jórészt estek, csak a Richter tudott javítani hétfőhöz képest. Az OTP a nap első felében 5000 forint alatt is járt, majd délután visszahúzták a lélektanilag fontos szintig. A záráskor éppen 5000 forint volt az árfolyam, ez 4,31 százalékkal volt alacsonyabb, mint egy nappal korábban. A Mol sem járt sokkal jobban, a nap végére 5,13 százalékot veszített értékéből, így már csak 14 800 forintot ért. 3,21 százalékot bukott a Magyar Telekom, a távközlési részvényekért így 755 forintot fizettek.
Felemás teljesítményt nyújtottak a gyógyszergyártók, miután a Richter 1,19 százalékos javulás után 39 970 forintba került, az Egis pedig 2,08 százalékos gyengüléssel 19 100 forintig esett vissza.
A hétfő esti hirtelen gyengülést követően kedden stabilizálódott a forint árfolyama, sőt, délután meredeken erősödni kezdett a magyar deviza az euróval szemben. A hírek szerint a hétfői gyengülést egy bróker bakizása okozta, annak köszönhetően ugrott 284-ig az euró ára. A keddi nap második felében 276,58 forintot kellett adni egy euróért, ami már nagyjából megegyezett a hétfő délutáni árfolyammal. A dollárral szemben 189,60-nál állt a magyar fizetőeszköz, míg a svájci frank jegyzése 183,84 forint volt.
A nemzetközi részvénypiacokon szinte végig negatív volt a hangulat: a londoni FTSE délután 1,6 százalékkal állt hétfői értéke alatt, a frankfurti DAX pedig 1,25 százalékot veszített. Régiónkban a varsói WIG 20 3,1 százalékos zuhanást produkált, a prágai tőzsde PX indexe pedig 1,63 százalékot bukott.
Amerikában délután jelentették be, hogy emelkedett az ipari megrendelések állománya, ennek köszönhetően a Wall Street vezető indexei a nyitást követően próbáltak visszakapaszkodni a korábbi mínuszból. Az első pár óra után a Dow 0,32 százalékkal állt hétfői értéke alatt, a S&P pedig 0,27 százalékos mínuszban állt.