3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A vártnál rosszabb amerikai munkanélküliségi adat hatására délután hirtelen estek nagyot a világ tőzsdéi, azonban nem tartott sokáig a negatív hangulat, a Budapesti Értéktőzsdén a zárásra nagyjából stabilizálódott a helyzet. A BUX index a kereskedést majdnem két százalékos gyengüléssel zárta, a vezető részvények kivétel nélkül estek.

A vártnál rosszabb amerikai munkanélküliségi adat hatására délután hirtelen estek nagyot a világ tőzsdéi, azonban nem tartott sokáig a negatív hangulat, a Budapesti Értéktőzsdén a zárásra nagyjából stabilizálódott a helyzet. A BUX index a kereskedést majdnem két százalékos gyengüléssel zárta, a vezető részvények kivétel nélkül estek.

20 076 ponton fejezte be a hetet a BUX index, ez 1,9 százalékkal volt alacsonyabb a csütörtöki záróértéknél. A forgalom kicsit magasabb volt az átlagosnál, a zárásig majdnem 30 milliárd forint cserélt gazdát a piacon a befektetők között.

A vezető részvények vegyesen szerepeltek, főleg a gyógyszergyártók gyengülése húzta lefelé a piacot. Az OTP az amerikai makroadat hírére hirtelen esett nagyot, egészen 5300 forintig gyengült, utána azonban fokozatosan kapaszkodott vissza. A nap végén 5350 forintot értek a cég papírjai, ez 1,56 százalékkal maradt el a csütörtöki szinttől. A Mol 0,83 százalékos eséssel fejezte be a hetet, 14 885 forinton vonul pihenőre, míg a Magyar Telekom nyolc forintos gyengülés után 742 forintba került a kereskedés legvégén.

Kifejezetten rossz napjuk volt a gyógyszergyártóknak, miután az Egis csütörtökön profit warningot tett közzé a harmadik negyedévet illetően. A cég részvényei 5,38 százalékkal lettek olcsóbbak a pénteki nap végére, 18 300 forinton zártak. A nagy esés átragadt a Richterre is, mely 3,83 százalékos bukás után 40 200 forintért cserélt gazdát.

Jól kezdett reggel a forint a bankközi devizapiacon, majd a délutáni rossz adat ott is elrontotta a hangulatot. A részvénypiac zárása után 275,04 forintot kellett adni egy euróért, ez azonban még mindig 0,35 százalékkal alacsonyabb volt a csütörtöki árfolyamnál. A dollárral szemben 184,38-nál állt a magyar fizetőeszköz, a svájci frank pedig 181,76 forintba került.

A nemzetközi részvényindexek is hasonló utat jártak be, mint a BUX, délután fokozatosan kapaszkodtak vissza a korábbi gyengülést követően. A londoni FTSE a nap második felében már 0,17 százalékos pluszban volt, a frankfurti DAX is hasonló mértékben erősödött. Régiónkban a varsói WIG 20 1,26 százalékot veszített értékéből, a prágai tőzsde PX indexe pedig 1,18 százalékkal gyengült.


Némileg meglepő volt, hogy a kiábrándító munkanélküliségi adat után sem kezdett komoly zuhanásba a Wall Street a rossz nyitás után, sőt, felfelé indultak az indexek. Az első néhány óra után a Dow 0,45 százalékos mínuszban volt, a S&P pedig 0,51 százalékkal állt csütörtöki értéke alatt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!