A nyitás sem volt túl erős, hiszen a főbb indexek 0,30-0,60 százalék körüli nyereséggel kezdtek, ám a zárásra sem sikerült nagyot alkotni. A DJIA 0,12 százalékos plusszal, 10607 ponton fejezte be a hetet. Egyedüliként érdemleges erősödést mutatva 0,54 százalékkal a csütörtöki szintje felett zárt a Nasdaq fegfontosabb mutatója, mely így 2315 pont lett. Stagnált az S&P 500-as mutató, mely 1125 ponton zárt, ami 0,08 százalékos emelkedés.
A tőzsdei árfolyamok kedvező vállalati eredménykilátásokból táplálkozó emelkedő lendületét pénteken a több mint egy éve a legalacsonyabb értékre romló amerikai fogyasztói hangulatindex fékezte le.
A nyitást követően még a nagyvállalatok - például az Oracle és a RIM - eredménybeszámolói által keltett optimizmus jegyében zajlott a kereskedés. Olyannyira, hogy a S&P-500 index emelkedését már több hónapja korlátozó technikai ellenállási határ is áttört átmenetileg. A fogyasztói hangulatindex megjelenését követően megfordult a befektetői hangulat, és a biztonságosabb befektetési eszközök kerültek az érdeklődés középpontjába. A fordulatot követően az emelkedő indexekkel nyitó európai tőzsdék is veszteséggel zártak.
Az erősödő kockázatkerülés növelte az érdeklődést az arany befektetések iránt, az arany ára napközben ezért újabb rekordot dönthetett - igaz, még az európai kereskedési szakaszban, annak reményében, hogy az amerikai Fed újabb kvantitatív gazdaságélénkítő intézkedésekre készül, ami rendszerint kedvezni szokott az arany árának. Az új aranyárrekord unciánként 1.282,75 dollár. A rekordot követő profitkivétel után az arany ára ismét emelkedni kezdett a romló amerikai fogyasztói hangulatindex hatására.
MTI/mfor.hu