A társaság 2011-ben 75 millió euró bevételre és 7 millió euró kamatfizetés, adózás és értékcsökkenési leírás előtti (EBITDA) eredményre számít. A szeptember 1-jén kiadott prognózis még 11,1 millió euró EBITDA-val számolt
A 2012. évi előzetes tervben 97,5 millió euró bevétel és 12,3 milliós euró EBITDA szerepel. Májusban 20,5 millió euró EBITDA-t jelzett előre a társaság.
Az idei évi eredményromlást a társaság a romániai beruházás jövő évre csúszásával magyarázza, aminek a hatása 3,25 millió euró kiesés lehet. A projekthez nem sikerült időben új forrásokat előteremteni, így a fűtési szezonra nem készültek el a hatékonyságnövelő beruházások. Az E-Star távfűtési rendszereket korszerűsít és üzemeltet Magyarországon és Romániában.
Csökkenti az eredményt az is, hogy az ügyféltartozásokra képzett tartalékokat 250 ezer euróval kellett megemelni, az árfolyamhatások pedig további 600 ezer euróval csökkentették az EBITDA euróban kifejezett értékét.
Az E-Star közzétette a 2011. harmadik negyedévi eredményeit is. A nemzetközi pénzügyi jelentési szabvány (IFRS) alapján készült, konszolidált jelentés szerint az árbevétel 48,2 millió euró volt, több mint kétszerese az előző év azonos időszakában elért 21,9 millió eurós bevételnek. Az EBITDA a bázis szintjén maradt, 5,25 millió eurót tett ki. Az 5,35 millió eurós nettó nyereség 67 százalékkal haladja meg az előző évit.
Az E-Star a jelentést magyarázó prezentációjában közölte azt is, hogy emelkedett több - főként magyarországi - önkormányzat lejárt adóssága és emiatt a társaság arra kényszerült, hogy felkészüljön a Fejér megyei önkormányzat hőszolgáltatás beszüntetésére. Itt keletkezett a legjelentősebb fizetési késedelem, a fennálló tartozás nagysága elérte az 1,2 millió eurót.
A prezentáció szerint az E-Star kötelező érvényű finanszírozási ajánlatot kapott az OTP Banktól. A 9,37 millió euró 2019. december 31-én lejáró hitel felvevője a csoporthoz tartozó Rába Energiaszolgáltató Kft. A törlesztés negyedévente, annuitásos alapon történik. A kölcsön egy része refinanszírozást szolgál, másik része romániai fejlesztések finanszírozását. A lehívások 2011. december 31-ig történnek meg - olvasható a prezentációban.
A társaság jegyzett tőkéje 99 ezer euró, saját tőkéje 36 millió euró volt 2011. szeptember 30-án - áll az első három negyedévi jelentésben.
Az E-Star részvényeivel a Budapesti értéktőzsde "A" kategóriájában kereskednek, a papírok hétfőn délelőtt 5.440 forintot értek, árfolyamuk 2,9 százalékkal csökkent az előző záró értékükhöz képest.
MTI