2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az Equilor Befektetési Zrt. a BUX index lefelé irányuló mozgásával számol a harmadik negyedévben, és a brókercég várakozása szerint a devizapiacon sem csökken a feszültség a nyári hónapokban, rövid távon akár 290 forint fölé is nőhet az euró árfolyama.

Az Equilor előrejelzése szerint a költségvetést és a gazdaságot övező kockázatok sokasága miatt az idén nem lesz teljesíthető a költségvetési hiánycél. Ennek beárazódása komolyabb eladói hullámot válthat ki a BÉT-en, így a brókercég elemzői a BUX csökkenését várják a következő három hónapban. Megjegyzik, hogy 19.800 és 20.000 pont között komoly támaszzóna húzódik, amely átmenetileg megállíthatja az esést. (Jelenleg 21.000 pont körül jár az index értéke.)

Az első negyedév megnyugtató forint erősödését és optimista befektetői hangulatát egy sokkal viharosabb második negyedév váltotta fel. Ebben szerepet játszottak a választásokat követő politikai nyilatkozatok, majd június vége felé a romániai megszorítások problémái is rontották a helyzetet és valamennyi fejlődő piacra negatív hatással voltak. Az Equilor szerint a harmadik negyedévben a legfrissebb bizonytalansági hullám izgalomban tarthatja még a térség devizáit, ami rövid távon akár 290 forint fölötti euró árfolyamot is okozhat. Hosszabb távon azonban a brókercégnél mindenképpen megnyugvásra és a forint árfolyamának kisebb mértékű visszaerősödésére számítanak, megjegyezve, hogy a 270 forint közeli szinteket egy időre elfelejthetjük.

Újabb kamatcsökkentésre - a jelenlegi 5,25 százalékos szintről - az elkövetkező három hónapban nem lát esélyt az Equilor. Hosszabb távon ugyanakkor nem zárják ki az irányadó ráta süllyedését, amit az tesz lehetővé, hogy sem az eurózónában, sem az Egyesült Államokban nem várható kamatemelés idén.

A magyar GDP első negyedévi, 0,1 százalékos éves szintű növekedése alapján a brókercégnél nem gondolják, hogy ez a stabil kilábalás kezdetét jelentené. Egyrészt a növekedés motorja továbbra is az exportszektor, amely viszont nagymértékben függ a külső piaci folyamatoktól. Hozzáteszik, hogy a tartósan gyenge forint árfolyam viszont pozitív irányban befolyásolhatja az exportot.

Ugyanakkor a továbbra is gondot jelent az alacsony belső kereslet, amely várhatóan nem nő az idén, továbbá a tartósan magas munkanélküliség.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!