A nap második felében korrigált kicsit a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely azonban még így is majdnem 1,5 százalékkal zárt múlt pénteki értéke alatt. A vezető részvények közül egész nap az OTP és a Telekom voltak a legnagyobb vesztesek, a végén majdnem 2 százalékos eséssel zártak a bankpapírok.
20 288 pontig esett vissza a hétfői kereskedés végére a BUX index, ez 1,38 százalékkal volt alacsonyabb a pénteki értéknél. A majdnem 400 pontos gyengülés mellett a forgalom kicsit magasabb volt az átlagnál, a végére közel 25 milliárd forint cserélt gazdát a piacon.
A vezető részvények a Richter kivételével veszítettek értékükből, az OTP mellett a Magyar Telekom is rosszul jött ki a mai napból. A bankpapírok a kereskedés végén 5225 forintba kerültek, ami 1,97 százalékkal maradt el a pénteki árfolyamtól, míg a Mol 1,14 százalékos gyengülés után 15 600 forintért cserélt gazdát. Jelentősen, 3,82 százalékkal olcsóbb lett a Magyar Telekom, a távközlési papírok így hosszú idő után először zártak 800 forint alatt, 780 forint lett az utolsó kötés.
Az átlagnál jobban szerepeltek a gyógyszeripari részvények, különösen a Richter tudott pozitív kivételként felfelé menni. A cég papírjaiért 39 500 forintot adtak a zárás előtt, ez 1,02 százalékkal magasabb volt a pénteki szintnél. Szektortársa, az Egis 1,49 százalékot veszített értékéből, így végül 19 505 forintba került.
Hullámzó napon van túl a forint a bankközi devizapiacon, szinte egész nap a 275-ös lélektani szintet kerülgette a magyar deviza az euróval szemben. Délután átmenetileg felette is járt az árfolyam, majd az amerikai makroadatok hatására jött egy kis erősödés. A részvénypiac zárása után 275,33-nál járt a magyar fizetőeszköz az euróval szemben, ez nagyjából megfelelt a péntek esti értéknek. A dollárral szemben 185,28-ig gyengült a forint, míg a svájci frank jegyzése 182,11-nél állt.
A nemzetközi részvénypiacokon a nap első felében tapasztalt oldalazás vagy enyhe lecsorgás után a délutáni amerikai adatok hoztak egy kis pozitív elmozdulást. A nap második felében a londoni FTSE már 1,2 százalékos pluszban volt, a frankfurti DAX pedig 0,86 százalékkal állt pénteki értéke felett. Régiónkban a varsói WIG 20 0,47 százalékkal állt alacsonyabban, mint a hétvége előtt, a prágai tőzsde PX indexe pedig 0,96 százalékot veszített értékéből.
Amerikában a nyitás után nem sokkal a vártnál jobb adatok jelentek meg: az ISM feldolgozóipari index a vártnál nagyobb mértékben emelkedett szeptemberhez képest, míg a folyamatban lévő lakásértékesítések száma zsinórban nyolcadik hónapja mutat javulást. Ennek hatására a kezdés után felfelé indultak a Wall Street vezető indexei, az első pár órát követően a Dow már 1,23 százalékos pluszban volt, a S&P pedig 1,2 százalékkal állt pénteki záróértéke felett.