A nap második felében megpróbált faragni korábbi hátrányából a BUX index, rövid időre le is dolgozta lemaradását, azonban a zárás már megint mínuszos lett. Először a vártnál kedvezőbb amerikai makroadat húzta felfelé a mutatót, majd megjelent egy gyenge adat is, ami helyrebillentette a hangulatot.
20 796 ponton fejezte be a csütörtöki kereskedést a BUX index, ez 0,33 százalékkal maradt el az egy nappal korábbi értékétől. A 70 pontos visszaesés mellett a forgalom átlagos volt, körülbelül 20 milliárd forint értékben kereskedtek a befektetők.
A vezető részvények mindegyike veszített értékéből, de például a Richter viszonylag olcsón megúszta a pesszimista hangulatot. Az OTP papírjai 5380 forinton zártak, ami 1,56 százalékos visszaesés volt szerdához képest, míg a Mol 16 390 forintos árfolyama megegyezett a szerdaival. Öt forinttal lett olcsóbb a Magyar Telekom, mely a 802 forinton fejezte be a napot.
Az átlagnál jobb napjuk lett a gyógyszergyártóknak, hiszen az Egis 0,51 százalékkal drágulva 19 850 forinton tudott zárni, míg a Richter 0,99 százalékos emelkedést követően 38 880 forinton állt meg.
A kispapírok közül érdemes megemlíteni az FHB-t, mely a szerdai több mint 6 százalékos emelkedés után újabb bő 6,5 százalékot javított, így 1300 forint felett zárt. Ráadásul nagy volt az érdeklődés a kisebbik bankpapírok iránt, hiszen majdnem félmilliárd forint forgalmat bonyolítottak.
Reggel rosszul kezdett a forint az euróval szemben a bankközi devizapiacon, délre azonban ledolgozta hátrányát a magyar fizetőeszköz. A nap második felében pedig a másik irányba lengett ki az árfolyam, azonban 270 alatt sem tudott tartósan megmaradni. A részvénypiac zárása után 270,78 forintot kellett adni egy euróért, ami kicsit alacsonyabb volt a szerdai értéknél. A dollárral szemben 183,86-nál állt a forint délután, a svájci frank pedig 179,10 forintot ért.
A nap végére a nemzetközi piacokon is úrrá lett a pesszimizmus: a londoni FTSE délután 0,94 százalékkal állt szerdai szintje alatt, míg a frankfurti DAX 1,28 százalékkal gyengült. Régiónkban a varsói WIG 20 0,64 százalékot veszített, a prágai tőzsde PX indexe pedig 0,6 százalékot bukott.
Amerikában vegyes makroadatok jelentek meg: a szokásos heti munkanélküliségi statisztika a vártnál jobban alakult, a használt lakások értékesítése viszont meglepetésre visszaesett. Ennek köszönhetően pár óra után már a Wall Street is pirosban állt: a Dow 0,59 százalékot veszített, a S&P pedig 1,03 százalékos mínuszban volt.