A kereskedést megelőző hangulat alapján némileg meglepő módon pluszban zártak az amerikai piacok. Igaz a pénteken közölt munkanélküliségi adatok előtt még optimista volt a hangulat, mely, ha óvatosabban is, azért nap közben visszatért.
Nyereséggel zártak a New York-i értéktőzsde vezető indexei a pénteki kereskedés leállításakor, miután elemzői felértékelések az egész ipari és kereskedelmi szektort megerősítették, ami ellensúlyozta a rossz foglalkoztatottsági adat miatti bizalomvesztést.
A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 17,4 pontos emelkedéssel 10023 ponton zárt. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 7,1 ponttal 2112 pontra nőtt. Az S&P 500-as mutató 2,6 ponttal, 0,25 százalékkal 1069,3 pontra erősödött.
A kereskedés az indexek esésével indult, miután a vártnál jobban nőtt a munkanélküliség az Egyesült Államokban októberben, és ezzel 26 éves csúcsra emelkedett. A munkanélküliségi ráta 10,2 százalékra nőtt a szeptemberi 9,8 százalékról, miközben az elemzők "csak" 9,9 százalékot vártak. A munkaügyi minisztérium pénteken ismertetett adatai szerint a munkanélküliség utoljára 1983-ban volt 10 százalék fölött.
Az indexek csökkenő irányát az fordította meg, hogy a Bernstein and Oppenheimer elemzőcég több részvényt is felértékelt, köztük a General Electric és az Amazon.com részvényeit, ami az ipari és kereskedelmi papíroknak egyaránt kedvezett, és ezzel a pozitív tartományba lendítette át a vezető részvénymutatókat.
A végül pluszos tőzsdeindexek ellenére óvatosságra adhat okot, hogy az olaj jelentősen, 2 százalékkal esett, és több gazdasági potentát és elemző látja úgy, hogy a kilábalás hosszú időt vesz igénybe, ami végső soron a tőzsdei cégekre is kihat.