3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Jelentős, majdnem 2 százalékos gyengüléssel zárta a pénteki napot a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe. A változás csak annyi volt délelőtthöz képest, hogy az OTP mellé a Mol és a Richter is csatlakozott a legnagyobb vesztesek között. A forint viszont egész nap erősödött a gyenge GDP-adat ellenére is.

Jelentős, majdnem 2 százalékos gyengüléssel zárta a pénteki napot a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe. A változás csak annyi volt délelőtthöz képest, hogy az OTP mellé a Mol és a Richter is csatlakozott a legnagyobb vesztesek között. A forint viszont egész nap erősödött a gyenge GDP-adat ellenére is.

21 121 ponton zárta a hetet a BUX index, ez 1,95 százalékkal volt alacsonyabb a csütörtöki záróértéknél. A több mint 400 pontos gyengülés mellett a forgalom átlagos volt, bő 20 milliárd forint cserélt gazdát a piacon.

A vezető részvények közül csak az Egis tudott erősödni, a nap két vesztese a Mol és a Richter volt. Negatívan fogadta a tőzsde az OTP hajnalban megjelent gyorsjelentését, főleg a nap első felében gyengültek jelentősen a bank papírjai. Pedig a nettó profit egy kedvező adószabálynak köszönhetően a vártnál magasabb lett, a portfólió minősége viszont alulmúlta a várakozásokat. Délután kicsit visszakapaszkodtak a cég részvényei, így a nap végén 5630 forintba kerültek, ami 2,43 százalékkal volt alacsonyabb a csütörtöki árfolyamnál. A Mol viszont épp ellenkezőleg, a nap második felében indult erőteljesen lefelé, a záráskor 16 300 forintba kerültek a cég papírjai, ez 2,1 százalékos esést jelentett. Jó kezdés után a Magyar Telekom is negatívan zárta a napot, a 751 forintos szint 0,53 százalékkal marad el a csütörtökitől.

Felemásan zárták a hetet a gyógyszergyártók a tőzsdén: az Egis 19 200 forintos árfolyama stagnálást jelentett, a Richter viszont 3,05 százalékos esést követően 41 300 forintot ért.

A reggel megjelent kiábrándító GDP-adat után némileg meglepő volt a forint egész napos erősödése, a magyar deviza végig 270 alatt volt az euróval szemben. A részvénypiac zárása után 269,09 forintot kellett adni egy euróért, ez 0,73 százalékkal volt alacsonyabb az előző napi szintnél. A dollárral szemben 181,18-ig kapaszkodott vissza a magyar deviza, a svájci frank pedig 178,22 forintba került délután.

A vezető nyugat-európai tőzsdéken stagnálás volt megfigyelhető egész nap: a londoni FTSE index délután minimális pluszban volt, a frankfurti DAX pedig 0,21 százalékkal gyengült csütörtökhöz képest. A régióban nem volt ilyen rózsás a helyzet: a varsói WIG 20 1,55 százalékkal esett vissza, a prágai tőzsde PX indexe pedig 1,41 százalékot veszített.


Amerikában délután a vártnál gyengébb makroadatok jelentek meg: a kereskedelmi mérleg hiány a vártnál nagyobb volt, a Reuters és a Michigani Egyetem fogyasztói bizalmi indexe pedig a várt emelkedés helyett visszaesett. Azonban a jelek szerint ezek nem érdekelték a befektetőket a Wall Streeten, hiszen a vezető indexek pluszban nyitottak. A Dow az első pár óra után 0,88 százalékkal állt csütörtöki értéke felett, a S&P pedig 0,68 százalékot tudott javítani.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!