21 434 ponton fejezte be a szerdai kereskedést a BUX index, ez 0,1 százalékkal volt alacsonyabb az előző napi záróértéknél. A forgalom kicsivel elmaradt az átlagostól, a nap végéig kevesebb mint 20 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények vegyesen fejezték be az újabb napot, csak az OTP emelkedése mérsékelte a börze esését. A bankpapírok a nap végén 5100 forinton zártak, ami 0,39 százalékkal magasabb volt a keddi árfolyamnál, míg a Mol 18 200 forintos szintje 0,36 százalékkal volt alacsonyabb a tegnapinál. Eközben a Magyar Telekom 642 forinton zárta a napot, ami 1,38 százalékos gyengülésnek felelt meg.
Vegyesen szerepeltek a gyógyszergyártók is a tőzsdén: a Richter 44 700 forintos szintje 0,47 százalékkal magasabb volt, mint kedden, míg az Egis 0,53 százalékos lecsorgást követően 18 800 forintba került a zárás előtt.
A nemzetközi piacokon tapasztalható kiújuló feszültségek miatt a forint is gyengélkedett a bankközi devizapiacon: a részvénypiac zárása után nem sokkal 280,60 forintot kellett adni egy euróért, ami bő fél százalékkal volt magasabb a kedd délutáni szintnél. A dollárral szemben 227,43-nál állt a hazai fizetőeszköz, míg a svájci frankért 201,75 forintot kellett adni délután.
A vezető nemzetközi tőzsdéken szintén emelkedéssel kezdődött a nap, majd délutánra kicsit visszaesett a hangulat. A londoni tőzsde FTSE indexe a nap második felében már csak 0,07 százalékkal állt tegnapi értéke felett, míg a frankfurti DAX néhány pontos mínuszban volt. Régiónkban a varsói WIG 20 szintén kicsivel tegnapi értéke alatt állt a zárás előtt.
Délután kedvezőtlen hírek érkeztek a tengerentúlról: a termelői árak változása az infláció emelkedésére utal, ami elbizonytalanította a befektetőket. Ezt követően hiába jöttek pozitív adatok az ipari termelés változásáról, a hangulat pesszimista volt. Az amerikai infláció mellett a befektetők Spanyolország miatt aggódnak, ugyanis olyan hírek terjedtek el a piacon, hogy az ország az IMF és az EU segítségére szorul, bár ezt hivatalosan cáfolták.
A Wall Streeten negatív hangulatban indult a nap délután köszönhetően az elbizonytalanodó befektetőknek: az első néhány óra után a Dow 0,44 százalékos mínuszban volt, a S&P pedig 0,47 százalékos lecsorgással kezdte a szerdai kereskedést.
Menedzsment Fórum