A múlt héten a Figyelő cikke alapján terjedtek el olyan hírek, hogy a Mol, az OTP, a Cashline és a Concorde egy új tőzsde létrehozásán dolgoznak. A téma azóta van terítéken, hogy a bécsi tőzsde júniusban bejelentette, hogy növeli részesedését a Budapesti Értéktőzsdében. A bejelentés után lemondott Szalay-Berzeviczy Attila, a BÉT elnöke is.
"A társaság a Budapesti Értéktőzsde egyik meghatározó kisebbségi részvényeseként és az egyik legnagyobb forgalmú szolgáltatójaként a BÉT fejlődésében és felértékelődésében érdekelt" - olvasható a Concorde közleményében, melyet a múlt heti pletykák hatására adtak ki. Ugyanakkor a cég hozzáteszi azt is, hogy amióta a bécsi tőzsde a BÉT többségi tulajdonosa, azóta semmi ráhatása nincs a pesti tőzsde fejlődésére.
A fentiek miatt a Concorde minden olyan lehetőséget megvizsgál, melyek a potenciális veszteségeket minimalizálják, és az esetleges üzleti lehetőségek kiaknázását segítik, de továbbra sem ért egyet az egyébként is kis piac likviditását tovább osztó alternatív tőzsde létrehozásával.
Mai közelményének végén a Concorde előrevetíti, hogy ha a tőzsde jelenlegi tulajdonosa nem garantálja a részvények piaci értéken történő transzparens forgalmazhatóságát, illetve ha a tőzsde stratégiája nem biztosítja részvényesi és szolgáltatói pozíciója biztonságát, kénytelen lesz ezt a forgatókönyvet is megvizsgálni. Ennek keretében a brókercég eleget tesz minden olyan meghívásnak, amelynek célja a jelenlegi helyzet és a további lehetőségek komoly elemzése, illetve alternatívák felvázolása - olvasható a közleményben.