Egész nap hétfői értéke alatt állt a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, a nap végén bő fél százalékos mínuszban állt a mutató. A vezető részvények közül csak a Telekom tudott drágulni, a többiek veszítettek értékükből. A forint tartotta magát a hétfői meredek erősödés után 265 körül állt az euróval szemben.
21 115 pontig húzták vissza a BUX indexet a kereskedés végére, ez 0,65 százalékkal volt alacsonyabb a hétfői záróértéknél. A forgalom alacsonyabb volt az átlagosnál, a nap végéig kevesebb mint 15 milliárd forint cserélt gazdát a piacon.
A vezető részvények a Telekom kivételével olcsóbbak lettek, de igazán kiemelkedő zuhanás nem volt megfigyelhető, inkább óvatos kereskedés jellemezte a piacot. Az OTP 5635 forintig esett vissza a kereskedés végére, ez 1,49 százalékkal volt alacsonyabb a hétfői árfolyamnál. 0,61 százalékot veszített értékéből a Mol, mely 16 300 forinton állt meg délután. A Magyar Telekom azonban a mai negatív napon is erősödni tudott: a 760 forintos szint 1,33 százalékkal volt magasabb, mint az előző nap.
Gyengén szerepeltek a gyógyszergyártók is a részvénypiacon kedden: a Richter 41 080 forintos szintje 1,01 százalékkal maradt el a hétfőitől, az Egis pedig 1,26 százalékos gyengülés után 18 860 forinton állt meg.
Tartotta magát a forint a hétfői jelentős erősödés után a bankközi devizapiacon, szinte egész nap 265 körül forgott a magyar fizetőeszköz az euróval szemben. A részvénypiac zárása után 266,10 forintot kellett adni egy euróért, ez 0,14 százalékkal volt magasabb a hétfő délutáni árnál. A dollárral szemben 178,97-nél állt a forint, míg a svájci frank jegyzése 175,78-nál volt.
A nemzetközi piacokon is negatív nap következett kedden: a londoni FTSE a nap második felére 0,62 százalékkal esett vissza, míg a frankfurti DAX 0,48 százalékot veszített értékéből. Régiónkban a varsói WIG 20 0,1 százalékos mínuszban volt a kereskedés vége felé, Prágában pedig ma szünnapot tartottak.
Amerikában a nyitás előtt több gyenge makroadat is megjelent, elsősorban az októberi ipari termelés statisztikáját érdemes kiemelni, amely a várt 0,4 százalékos bővülés helyett csak 0,1 százalékos növekedést mutatott. Ez elég jelentősen elmarad a szeptemberi 0,6 százalékos növekedéstől. A vártnál rosszabb adatok hatására a Wall Streeten is mínuszban nyitottak a vezető indexek:a z első pár óra után a Dow 0,22 százalékkal állt hétfői értéke alatt, a S&P pedig 0,46 százalékot bukott értékéből.