Veszteséggel zártak csütörtökön a New York-i értéktőzsde vezető indexei. A csökkenést a csütörtökön napvilágot látott adatok váltották ki.
Az értéktőzsde fő mutatója, a Dow Jones ipari átlag (DJIA) 93,71 ponttal, vagyis 0,90 százalékkal esett, és 10332,60 ponton zárt. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 36,32 ponttal, azaz 1,66 százalékkal csökkent, és 2156,82 ponton fejezte be a kereskedést. Az S&P 500-as mutató 14,90 ponttal, vagyis 1,34 százalékkal ment lejjebb, és 1094,90 ponton zárt.
A visszaesést elsősorban az energiaipari és a bányaipari cégek részvényeinek a gyengülése váltotta ki a kőolaj és a fémek árának a hanyatlására, amit a dollár erősödése okozott. Rontott a befektetői hangulaton, és erősítette azt a vélekedést, hogy csak lassú ütemű lesz az amerikai gazdaság élénkülése egy csütörtökön ismertetett makroadat.
Már a kereskedés idején hozták nyilvánosságra, hogy a vártnál kisebb mértékben emelkedett az amerikai Conference Board gazdaságkutató átfogó konjunktúra-mutatója: az index 0,3 százalékkal 103,8 pontra emelkedett. Ez 2007 szeptember óta a legmagasabb szint a becsültnél szerényebb emelkedés ellenére. A szakértők 0,4 százalékos növekedést vártak. Szeptemberben a mutató lényegesebben nagyobb ütemben, 1,0 százalékkal nőtt.
Rossz hírt közölt az amerikai jelzálogbankok szövetsége: a jelzáloggal rendelkező ingatlantulajdonosok 14 százaléka vagy elmaradt esedékes törlesztésével, vagy már kényszerárverezést kezdeményeztek ellenük szeptember végén. Elemzők szerint félő, hogy a munkanélküliség növekedésével bővül a fizetésképtelenné válók száma, ami visszaránthatja az épp élénkülni kezdő ingatlanpiacot.