A szakértő szerint az idén is jellemző, hogy a nyaralószezon előtt felpörögtek az ingatlanvásárlások a tó körül. Hozzátette, korábban ez nem volt egyértelmű, mert a válságot követően sokan inkább szabadulni szerettek volna az ingatlanjaiktól. Magyarázatként elmondta, hogy miután a balatoni ingatlanok elsősorban nem lakáscélokat szolgálnak, ezért sokan megpróbálták eladni azokat, esetleg az árukból fedezni az ingatlanhitelüket.
Rutai Gábor arra is kitért, hogy eközben a Balaton környékén túlkínálat is tapasztalható, méghozzá főként az 5-15 millió forintos, kis telken álló kisházak kategóriájában, ezért a kisebb ingatlanok ára eshetett is.
Hangsúlyozta, hogy a vásárlók inkább a 20-30 millió közötti ingatlanokat keresik, amelyek általában jobb minőségűek, illetve jobb elhelyezkedésűek. Megjegyezte, hogy elsősorban nem az északi és a déli parti árak között van különbség, hanem vannak "presztízstelepülések". A kiemelten drága részek közé sorolta Balatonalmádi és Csopak környékét, illetve Siófok egyes részeit.
Megjegyezte, hogy vannak az átlagos négyzetméterár-számításokon kívül eső helyszínek is, ilyen például Tihany, ahol az egyediség, illetve a kevés számú ingatlan miatt drágán lehet hozzájutni a házakhoz, lakásokhoz.
MTI