A tőzsdemutatók emelkedéssel kezdtek és 17.30-ig a pozitív tartományban mozogtak. Ekkor azonban a Standard and Poor's rontott Spanyolország adósi besorolásán, aminek következtében a New York-i börzemutatók a veszteséges oldalra kerültek. A hitelminősítő egy osztályzattal rontotta a spanyol adósi besorolást, ami azonban így is a magasan elsőrendű befektetői kategóriában maradt. A tőzsdemutatók röviddel később már ismét a keddi záróérték fölé kerültek a Nasdaq kivételével.
Az amerikai jegybank (Fed) szerdán nem változtatott alapkamatán, a várakozásoknak megfelelően. Az egynapos kamat célsávja rekord alacsony szinten, 0,0 és 0,25 százalék között maradt. A kamatdöntésről szóló közlemény szerint a Fed "még hosszabb ideig" a most megerősített szinten tervezi tartani a kamatot, mivel alacsony az infláció és magas a munkanélküliség. Ez a szóhasználat kulcsfontosságú a szakértők szerint. Azt jelenti ugyanis, hogy egyelőre nem kell kamatemeléssel számolni, csak valamikor 2010 második felében kerül rá sor. A kamatdöntés után erősödtek a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói. A 30 vezető ipari részvény DJIA indexe a plusz 0,47 százalékról 0,56 százalékra emelkedett, a technológiai papírok Nasdaq indexe a mínusz 0,04 százalékról plusz 0,14 százalékra erősödött a kamatdöntés bejelentése után mintegy 15 perccel.
Az utolsó órára aztán ismét inkább a visszafogottság volt jellemző. Záráskor a 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,48 százalékos emelkedéssel 11045 ponton volt. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,01 százalékkal 2.471 pontra nőtt. Az S&P 500-as mutató 0,65 százalékkal 11901 pontra erősödött.
MTI