Szívbetegeknek semmiképp sem volt javallott a hétfői amerikai tőzsdei kereskedés követése, miután a vezető indexek óriási nyereségben, és kiábrándító zuhanásban is álltak. Végül pluszban zártak a piacok, de óriási a bizonytalanság a folytatást illetően.
A nyitás után a tőzsdemutatók növekedéssel indítottak, egy százalékot meghaladó nyereségen is álltak részben a vártnál jobb amerikai makrogazdasági adatokra. A feldolgozóipari összteljesítmény ugyanis három éve legnagyobb ütemben nőtt októberben az Egyesült Államokban. Az amerikai beszerzési menedzser intézet (ISM) hétfői jelentése szerint a feldolgozóipari aktivitást tükröző mutató 55,7 pontra emelkedett októberben a szeptemberi 52,6 pontról. A szakértők 53 pontos októberi adatra számítottak.
Javított a befektetői hangulaton a kereskedés korai szakaszában, hogy közel három éve legmagasabb szintre emelkedett a függőben lévő ingatlan értékesítések alakulását jelző szeptemberi index. A mérőszám 6,1 százalékkal 110,1 pontra nőtt, 2006 decembere óta nem látott szintre került. A szakértők stagnálást vártak az augusztusi 103,8 pontról. Az index éves szinten rekord mértékben, 21,2 százalékkal nőtt.
Jó hír volt, hogy a Ford a várakozások ellenére nyereséges negyedévet tudott maga mögött, igaz ez nagyrészt a már lecsengett roncsprémium miatt sikerült, ami felveti annak lehetőségét, hogy a jövőben gyengébb számok várhatók. A második számú autógyár mindenesetre közel 8 százalékot ugrott a hétfői kereskedésben.
A jó hírek ellenére a nap közepén komoly eladói hullám érkezet, melynek következtében mínuszba kerültek az indexek. Némi bizonytalankodást követően az utolsó órában ismét a vevők dominálták a parkettet, de a nap elejei optimizmushoz képest visszafogott ütemben nőttek az árak.
A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,8 százalékos emelkedéssel 9789 pontra ugrott. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,2 százalékkal 2049 pontra gyengült, az S&P 500-as mutató 0,65 százalékkal 1042 pontra nőtt.