A legnagyobb cégek közül a Mol igazgatósága 55 milliárd forint osztalék kifizetésére tett javaslatot a 2015. év után, míg tavaly 50 milliárd forintot osztott szét. A teljes részvényszám alapján az idén 526 forint jut egy részvényre, azonban ennél többre, 567 forint körüli összegre számíthatnak a tulajdonosok, mivel a társaság a saját részvényekre eső részt is felosztja a többi részvényes között.
Az OTP igazgatósága részvényenként 165 forintos osztalékra tett javaslatot a tavaly elfogadott 145 forint után. A saját részvényekre jutó részt itt is szétosztják, vagyis tavalyhoz hasonlóan az idén is várhatóan 2 forinttal magasabb, azaz 167 forint lesz a ténylegesen kifizetendő összeg.
A Richter az idén 72 forint osztalékot tervez kifizetni, míg tavaly csak 33 forintot kaptak a részvényesei.
Az idén a Telekom is tervez osztalékot fizetni, az igazgatóság részvényenként 15 forintot javasolt, miután az előző két évben nem részesültek a társaság eredményéből a tulajdonosok.
Legendás autók kalapács alatt
A prémium kategóriás cégek közül az ANY Biztonsági Nyomda és az ingatlanhasznosító Graphisoft Park is fizet osztalékot, hasonlóan a tavalyi évhez. A Graphisoft Park részvényesei az idén magasabb osztalékot kapnak, az igazgatóság részvényenként 72 forintot javasolt, míg tavaly 60 forintot fizetett a cég. A Biztonsági Nyomda a tavalyi 75 forintnál kevesebbet, 65 forint osztalékot tervez kifizetni az idén.
A standard kategóriából az Elmű és az Émász részvényesek az idén is számíthatnak osztalékra, az Elműnél részvényenként 1200, az Émásznál 1100 forint a javasolt osztalék. A hagyományosan osztalékfizetőnek számító Zwack Unicum az eltérő üzleti éve miatt később, várhatóan júniusban tartja a közgyűlését. Tavaly a Norbi Update közgyűlése is osztalékfizetésről döntött, az idei eredményfelosztási javaslatát még nem közölte a cég.
MTI